196

В Азербайджані покінчив з життям гей-активіст


У столиці Азербайджану - Баку покінчив з собою лідер організації, яка представляє права ЛГБТ, Іса Шахмарли.

В Азербайджані покінчив з життям гей-активіст

Перед смертю гей-активіст організації "Вільні ЛГБТ" написав у соціальній мережі: «Я йду. Не карайте себе докорами. Ця країна, цей світ не для мене. Я йду бути щасливим. Двері за адресою Іслам Сафарли 59 залишаю відкритими. А мамі моїй скажіть, що я її дуже люблю. Ви всі винні в моїй смерті. Цей безбарвний світ не в змозі вмістити різнобарвність мого світу. Прощавайте». 

За інформацією ЗМІ, хлопець вчинив акт самогубства, використавши при цьому райдужний прапор ЛГБТ. На місце трагедії була викликана бригада швидкої допомоги, але врятувати молодого хлопця не вдалося.

Знайомий загиблого пов'язав самогубство з конфліктами між Ісою Шахмарли і його родичами. Азербайджанська служба ВВС повідомила, що чоловік, який представився дядьком загиблого, спростував інформацію про те, що у покійного були проблеми з сім'єю. Розслідування зараз проводять правоохоронні органи.

Раніше глава організації «Гендер і розвиток» Кямран Рзаєв, оцінюючи ситуацію з відношенням до ЛГБТ в Азербайджані, відзначав , що по відношенню до сексуальних меншин в республіці існує певна дискримінація (хоча , на його думку «ворожістю» це назвати не можна). Німецька газета Tagesspiegel, яка цитувала Рзаєва писала, що гомосексуали в республіці часто стикаються з ворожістю родичів: батьки реагують на камін-аут насильством, геїв виганяють з сім'ї або примушують до шлюбу.

Джерело: www.radioazadlyg.org

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти