167

Світова прем'єра опери «Горбата гора»


Історія забороненого кохання двох ковбоїв завойовує нові території мистецтва. Спочатку розповідь, потім фільм, а тепер - ще й опера. 28 січня Королівському театрі Мадрида пройде світова прем'єра оперної вистави «Горбата гора».

Світова прем'єра опери «Горбата гора»

Ідея перекласти цю історію на мову музики прийшла американському композиторові Чарльзу Уорінену, лауреату Пулітцерівської премії. Він звернувся за дозволом до автора розповіді, Енні Прул, і вона не тільки дала добро, але й зголосилася писати лібрето.

Автори постановки наполягають, що це самостійний твір, а не сценічна версія фільму. Головна відмінність - тривожний настрій. За розповіддю, дія відбувається в горах штату Вайомінг - «тривожних і небезпечних», за висловом Уорінена . А фільм знімався в канадських горах, і вся історія є «сильно підсолодженою» красивим  пейзажем. В опері ця тривога і ірраціональний страх виражаються через музичний лейтмотив, що проходить через усю дію, і через відеоряд із зображенням справжніх гір Вайомінгу, які знімальна група спеціально зняла для цієї постановки. «У той час як в селищі помирають люди і тварини, все озлобляються і сам час раптово стає дуже тривожним, тільки на Горбатої горе герої можуть відчути себе вільними. І вони метаються між почуттями» , - говорить Уорінен.

За час спектаклю змінюються три різних декорації. Перша - безмежні гірські пейзажі, серед яких вперше зустрічаються два ковбоя. Двоє чоловіків, які погодилися на важку роботу, за яку ніхто інший не хоче братися: пасти стадо високо в горах, де ночами страшно холоднішає, майже немає їжі і водяться койоти. Друга, змальована схематично, на манер «Догвілля» Ларса фон Трієра, відображає рутинні домашні справи і роботу кожного з ковбоїв, життя, якє їх зовсім не влаштовує. Третя декорація відповідає кульмінації опери - арії Енніса дель Мара з його зізнанням в любові до Джека Твіста.

Директор постановки Іво ван Хоув вважає, що це один з тих творів, які звільняють суспільство від забобонів. «Я живу в Амстердамі. За останні кілька років на наших вулицях б'ють все більше і більше гомосексуалів. Ця проблема стоїть не тільки в таких країнах, як Індія, але і в Європі  яка проголошує свою толерантність».

Джерело: Espanarusa.com

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти