Парламент Шотландії 4 лютого прийняв закон, що дозволяє одружуватися людям однієї статі. Про це повідомляє BBC News.

Законопроект під назвою «Білль про шлюб і партнерство» був прийнятий у третьому читанні. За його підтримку проголосували 105 депутатів, а проти висловилися 18. При цьому парламентаріям було дозволено голосувати індивідуально, не спираючись на позицію партії.
Крім легалізації одностатевих шлюбів, закон дозволяє залишатися в шлюбі особам, що змінили стать. Окрім цього, в законі є положення, що гарантує свободу бути проти одностатевих шлюбів і в той самий час не рахуватися гомофобом.
Відзначається, що закон дозволяє священнослужителям з тих церков, які вирішать укладати гей-шлюби, відмовитися від проведення церемонії. Раніше пресвітеріанська Церква Шотландії і Шотландська католицька церква висловлювалися проти прийняття закону. Як повідомляє Daily Record, закон підтримали шотландські квакери, буддисти і Федерація язичників (Pagan Federation) .
Міністр охорони здоров'я Шотландії Алекс Ніл заявив, що перші шотландські одностатеві шлюби будуть укладені восени . На даний момент в Шотландії геї мають право вступати в цивільні союзи .
У 2013 році англійський парламент узаконив одностатеві шлюби на території Англії та Уельсу. Таким чином, єдиним регіоном Великобританії, де не дозволені гей-шлюби, є Північна Ірландія. Перший гомосексуальний шлюб Великобританії буде укладено 29 березня.
В даний час одностатеві шлюби дозволені в 15 державах, а також у ряді штатів США і Мексики. Останніми країнами, які легалізували гей-шлюби, стали Нова Зеландія , Уругвай , Франція і Бразилія.
Джерело: www.bbc.co.uk
Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua