138

США визнає повну шлюбну рівноправність


Уряд США буде визнавати одностатеві шлюби як рівні з традиційними шлюбами у всіх питаннях федеральної компетенції. Це стосується судів США, банкрутств, відвідування в'язниць і втрати годувальника. Про це оголосив у суботу генеральний прокурор США Ерік Холдер, повідомляє телекомпанія CNN.

США визнає повну шлюбну рівноправність

Розширення такого федерального визнання торкнеться 34 штатів, де одностатеві шлюби не є законними. Однак нові федеральні пільги, які розповсюджуватимуться на ці штати, стосуватимуться лише тих питань, які відносяться до юрисдикції уряду США, сказав Холдер.

Наприклад, одностатева пара, яка уклала законний шлюб в штаті Массачусетс, тепер може пройти федеральну процедуру банкрутства в штаті Алабама, навіть якщо штат не визнає одностатеві шлюби. 

Про заяву Холдера стало відомо з попереднього варіанту його промови, яку він виголосить в Нью -Йорку на святі Human Rights Campaign в суботу ввечері.

Холдер планує оголосити, що міністерство юстиції в понеділок випустить меморандум, який визнає одностатеві шлюби "в максимально можливій мірі відповідно до закону".

Цей крок вплине на мільйони американців - в тому, що стосується їх відносин з федеральним урядом, в тому числі у справах про банкрутство, право на відвідування чоловіка у в'язниці, у разі втрати годувальника для поліцейських і пожежників, які загинули при виконанні своїх обов'язків, а також законного права відмовитися від дачі свідчень проти чоловіка.

Організація Human Rights Campaign, яка виступає за права геїв, вітала Холдера за його підтримку одностатевих шлюбів в його недавньому виступі в парламенті Швеції.

У витягу з його промови, наданої заздалегідь, Холдер порівнює свою роботу в справі відстоювання прав ЛГБТ з боротьбою за громадянські права в 1960-і роки і підтримкою рівноправності з боку тодішнього генерального прокурора Роберта Кеннеді.

"Це означає, що в будь-якій будівлі суду, в будь-якому розгляді, і в будь-якому місці , де член міністерства юстиції виступає від імені Сполучених Штатів , - він буде прагнути до того , щоб одностатеві шлюби отримували ті ж привілеї , ту ж захист і права , як і різностатеві шлюби , у відповідності з федеральним законом " , - так прокоментував Холдер свою ініціативу.

Згідно новій політиці , Міністерство юстиції визнає , що одностатеві подружжя осіб, що беруть участь у цивільних та кримінальних справах, повинні мати ті ж юридичні права, що й інші одружені пари - у тому числі право відмовитися від дачі показань , які можуть свідчити проти своїх подружжя.

Крім того, уряд не буде оскаржувати права одностатевих подружніх пар в штатах, де раніше прокурори могли стверджувати, що шлюб не визнається в штаті, де живе пара , - говорить Холдер.

Парам, що в одностатевому шлюбі, буде дозволено подати на банкрутство як парі. Це гарантує виплату аліментів і боргів у справах про банкрутство. Федеральні ув'язнені, що мають партнера тієї ж статі, тепер будуть мати повні права на відвідування, звільнення за сімейними обставинами та інші пільги.

Зміна політики міністерства юстиції торкнеться пільг для одностатевих пар, які отримують допомоги по федеральних програм, таких як компенсаційний фонд для постраждалих 11 вересня.

"Як і в часи руху за громадянські права в 1960-і роки, високі ставки в боротьбі нашого покоління за рівноправність ЛГБТ, - сказав Холдер. - Як генеральний прокурор, я не дозволю, щоб наше міністерство залишалося просто спостерігачем в цей важливий момент історії".

Президент Human Rights Campaign Чад Гріффін, коментуючи цю заяву, сказав, що воно є знаменною подією, яка змінить на краще життя незліченних відданих пар геїв і лесбіянок". "У той час як безпосереднім ефектом цих політичних рішень стане те, що до всіх одностатевим пар будуть ставитися однаково відповідно до законодавства. Сьогодні наш народ наближається до своїх ідеалів рівності і справедливості для всіх", - сказав Гріффін.

Джерело: edition.cnn.com

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти