137

Площа імені ЛГБТ-спільноти в Копенгагені


У столиці Данії Копенгагені перед відкриттям Олімпіади в Сочі міська влада вирішила назвати центральну площу "Райдужною". Назву обрана на честь різнобарвного прапора ЛГБТ-спільноти. У мерії безпосередньо пов'язали цю подію із зимовими Іграми в Росії, повідомляє "Радіо Свобода".

Площа імені ЛГБТ-спільноти в Копенгагені

В інформаційному повідомленні мерії Копенгагену, поширеному в понеділок, йдеться, що прийняття такого рішення символізує рівноправність людей з нетрадиційною сексуальною орієнтацією, а також є своєрідним посланням світовій спільноті.

"У всьому світі сексуальні меншини зіштовхуються з проявами дискримінації. У Росії (яка відкриває сьогодні Олімпійські ігри), ця дискримінація очевидна. І я сподіваюся, що гості та глядачі Олімпіади продемонструють своє неприйняття російських законів про сексменшин. Або взяти, приміром, Уганду, де гомосексуалам загрожує довічне ув'язнення. Це абсолютно неприйнятно. Ми хочемо подати сигнал міжнародному співтовариству, що всі секс-меншини повинні мати рівні права", - заявив мер Копенгагена з технічних питань і проблем навколишнього середовища Мортен Кабелло.

Градоначальник данської столиці особливо відзначив той факт, що Райдужна площа розташована в безпосередній близькості від мерії і щорічно її відвідує безліччю туристів і жителів Данії, повідомляє кореспондент Радіо Свобода у Скандинавії Сергій Джанян.

"...всі секс-меншини повинні мати рівні права"

Данія відома своїм ліберальним ставленням в питаннях сексу - ще в 1989 році ця країна першою в світі визнала одностатеві союзи (т.зв. " зареєстровані партнерства"). А найпершою в світі офіційно визнаною родиною стали Аксель і Ейгіл Аксгіл , які уклали свій союз в ратуші Копенгагена в присутності заступника мера міста. До моменту вступу в шлюбні відносини Акселю було 74 роки, а Ейгіл - 67, і вони жили разом вже 40 років. Подія викликала великий резонанс у всьому світі і широко висвітлювалося в засобах масової інформації.

В даний час одностатеві пари в Данії мають право укладати шлюб у церкві, а також всиновлювати дітей.

Джерело: Радіо Свобода

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти