98

В Туреччині засуджено людей за вбивство на грунті ненависті до сексуальної орієнтації


Туреччина не є країною, яка стоїть на позиціях захисту прав ЛГБТ. Крім того, новини, що часто надходять з цієї країни, яка є своєрідним містком між Європою і Азією, як правило, не дуже добрі. Часто там трапляються вбивства молодих людей, а злочинці, які скоїли це залишаються на волі.

В Туреччині засуджено людей за вбивство на грунті ненависті до сексуальної орієнтації

Але цього разу ми можемо повідомити, що турецьке правосуддя винесло справедливий вердикт. Представник ЛГБТ-спільноти і правозахисник Розін Чичек зазнав нападу з боку членів власної сім'ї і був убитий власним батьком і двома дядьками через свою сексуальну орієнтацію в липні 2012 року в південно-східному місті Діярбакир, Туреччина.

Під час судового засідання батько Розіна заявив: "Я хотів налякати мого сина. Ми боролися, я вистрілив у нього". Дядьки були засуджені до довічного ув'язнення, а батько до утримання в колонії строгого режиму. Розіну Чичеку на момент вбивства було всього 17 років.

У зв'язку з цією справою відомий турецький правозахисник Седжін Танрікулу написав: "Необхідно прийняти норми, що захищають лесбіянок, геїв, бісексуалів і транссексуалів від злочинів на грунті ненависті в законодавстві і Конституції. Порушення прав людини через сексуальну орієнтацію абсолютно неприйнятні і потрібні значні перетворення в суспільстві, щоб запобігти тиску, нападів, і вбивств, вчинених щодо цих осіб.

Джерело: www.ambienteg.com/

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти