266

Росія заборонила всиновлення іноземним гей-парам


Уряд Росії вніс поправку до закону про усиновлення дітей-сиріт, яка забороняє передавати дітей гей-парам або неодруженим громадянам у країни з дозволеними одностатевими шлюбами.

Росія заборонила всиновлення іноземним гей-парам

Відповідну постанову підписав прем’єр-міністр Дмитро Медведєв.

"Усиновителями можуть бути повнолітні особи обох статей, за виключенням осіб, що перебувають у шлюбі між особами однієї статі і зареєстровані у відповідності до законодавства держави, в якому такий шлюб дозволений. А також осіб, що є громадянами вказаної держави, але не перебувають у шлюбі", - вказано в документі.

В червні 2013 року Державна дума РФ та Рада Федерації схвалили закон про заборону усиновлення дітей одностатевими парами.

Президент підписав цей закон, а його прес-служба повідомила, що документ спрямований на те, щоб убезпечити психіку дітей від штучного нав’язування нетрадиційної сексуальної поведінки, а також від виникнення комплексів, душевних страждань та стресів.

У червні Дума також ухвалила закон "Про пропаганду нетрадиційних сексуальних стосунків серед неповнолітніми". Прихильники закону заявили, що він має захистити традиційні родинні цінності.

Захисники прав сексуальних меншин провели акції протестів по всьому світу проти російського закону й заявили, що він дискримінує права геїв у Росії.

Російське законодавство й раніше не дозволяло усиновлення дітей гомосексуальними сім’ями, оскільки одностатеві шлюби в Росії офіційно не визнаються.

Російська влада занепокоїлася цим питанням після того, як навесні минулого року французький парламент схвалив закони, що легітимізують шлюби незалежно від статті і відтак дозволяють одностатевим парам всиновлювати дітей.

Тоді ж російський президент висловився за припинення всиновлення російських дітей в країни, де легалізовані одностатеві шлюби.

Голова комітету думи з питань сім’ї, жінок та дітей Олена Мізуліна розповіла, що навіть за наявності такої заборони залишається небезпека, що діти можуть потрапити в одностатеві родини в результаті переусиновлення.

Переусиновлення без згоди російської сторони може відбутися тільки у разі, якщо дитина зберегла громадянство Росії.

Пані Мізуліна запропонувала на рівні закону заборонити зміну громадянства до 18 років сиротам, які всиновлюються в країни, де дозволили одностатеві шлюби.

"Соціальний експеримент над дітьми Захід хай проводить у себе, Росія в цьому брати участі не буде", - заявила Олена Мізуліна.

У січні 2013 року Росія припинила дію угоди зі США про всиновлення російських дітей. Депутати мотивували заборону тим, що за останні 20 років у США загинули 19 дітей з Росії.

Джерело: www.bbc.co.uk

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти