71

На Андріївському узвозі показують "гомопропаганду"


В мистецькій галереї "Карась", що на Андріївському узвозі, відкрилась виставка картин німецької художниці Наомі Лоуренс "Хлопці, давайте жити дружно".

На Андріївському узвозі показують "гомопропаганду"

В німецькому оригіналі назва виставки була більш недвозначною, а саме "Gay propaganda. Wie schwul ist Batman?" В Мюнхені виставка стартувала ще 3 лютого. Тепер паралельно і кияни мають змогу переглянути роботи Наомі Лоуренс.

Мер Мюнхена Хеп Монатцедер у вступному слові для подарункового буклету, де є репродукції всіх робіт, зазначає, що "демократичність будь-якого суспільства визначається його ставленням до людей, які не вписуються у "мейнстрім".

Депутатка Мюнхенської міської ради Лідія Дітріх розповіла детально про виставку: "У своїй виставці Наомі Лоуренс звертається до цієї теми (авт. - "пропаганди гомосексуалізму") через персонажів коміксів. Вона показує, як поняття "гомопропаганди", що визначається через категорії моралі і ідеології, слугує інструментом політичного переслідування лесбійок, геїв, бісексуальних і трансгендерних людей.(...) Не менш цікавою може бути й реакція глядачів та глядачок, котрим пропонують осмислити процес "приміряння" сексуальної ідентичності на улюблених мультиплікаційних героїв - Леопольда, Льолека і Болека чи Бетмена - відштовхуючись від власних відчуттів і переживань".

На представленій виставці герої знайомих з дитинства радянських чи зарубіжних мультфільмів представлені дещо під іншим кутом зору, демонструючи те, наскільки хитким поняттям є так звана "пропаганда гомосексуалізму". Авторка робіт демонструє через свої полотна, які поєднують комікс і живопис, латентну гомоеротику і безліч гендерних стереотипів, через що на непохитно стерильні мультики можна легко начепити ярлик "пропаганди одностатевих стосунків".

Виставка в галерії "Карась" на Андріївському узвозі доступна з 14 до 26 лютого.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти