59

В Уганді заборонили марш на захист декольте і міні-спідниць


Сотні мешканок угандійської столиці Кампали вийшли на вулиці, щоб висловити протест проти закону, що забороняє носіння одягу довжиною вище колін.

В Уганді заборонили марш на захист декольте і міні-спідниць

"Моє тіло - моя діло", "Не чіпай мою спідницю", - з такими гаслами близько 200 жінок пройшли по центру міста, повідомляє британське видання "Індепендент".

Демонстрація відбулася після того, як на минулому тижні стало відомо про ряд випадків, коли перехожі нападали на жінок, одягнених, як їм здавалося, неналежним чином.

Одна з організаторів акції розповіла, що піддалася приниженню і побиття в поліцейській дільниці, коли прийшла узгодити з правоохоронцями умови проведення демонстрації.

"На мені була сукня, яку я вважаю досить стриманою. Але співробітники поліції заявили мені, що я не маю права увійти до будівлі діляниці в міні-спідниці", - сказала Пейшнс Акумом, додавши, що потім правоохоронці її побили та відібрали мобільний телефон.

Закон про заборону носіння "нескромно" одягу підписав президент Уганди Йовері Кагута Мусевані  у грудні 2013 року. Він передбачає, що жінки зобов'язані носити такий одяг, який би приховувала коліна, стегна і декольте і жінки не виглядали б при цьому сексуально. Правоохоронцям наказано затримувати порушниць цього закону.

Джерело: Independent.co.uk

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти