223

45 років виповнилося б дизайнеру Александру МакКвіну


Сьогодні в 1969 році народився один із найбільш відомих британських дизайнерів Александр МакКвін.

45 років виповнилося б дизайнеру Александру МакКвіну

У 16 років він кинув школу і почав кар'єру у світі моди з роботи в ательє Андерсен і Шеферд (Anderson and Shepherd), потім кравцем в майстернях Севіл Роу. В ательє він спеціалізувався на чоловічих костюмах, пошитих за індивідуальним замовленням для вищого світу. Його клієнтами були принц Уельський, лорд Ротшильд і Михайло Горбачов.

У 1991 році МакКвін закінчив Коледж мистецтв Св. Мартіна (Лондон). Дипломною роботою дизайнера стала колекція «Jack the Ripper Stalks His Victims» (Джек-Різник вистежує своїх жертв), що зробила його знаменитим. У 1997 зайняв місце арт-директора в будинку Givenchy замість Джона Гальяно. На початку 2001 року пішов з Givenchy і запустив власну лінію модного одягу McQ. Серед відомих шанувальників МакКвіна були Бйорк, Lady Gaga, Девід Бові, Ріанна. Александр був командором ордену Британської імперії, чотири рази визнавався найкращим дизайнером Великої Британії в 1996, 1997, 2001 і 2003 роках.

Александр МакКвін увійшов в історію, як «поганий хлопчик» британської моди. У літній колекції 1995 він показав сукні чи то забризкані брудом, чи то залиті кров'ю, які привели публіку в здригання. Кожне дефіле, яке влаштовував МакКвін, перетворювалося на сенсацію: то він змушував манекенниць на високих підборах ходити по засипаним гравієм доріжкам, то ходити по щиколотку у воді, а то взагалі відмовився від послуг моделей, показавши колекцію Givenchy осінь/зима 1999-2000 рр.. на манекенах, які оберталися навколо своєї осі.

Відкрито заявляючи про свою гомосексуальну орієнтацію, МакКвін одного разу описав себе як «рожеву вівцю в отарі». Влітку 2000 року він одружився на своєму партнері, документалісті Джорджеві Форсайті. Церемонія  минула в Ібіці на яхті, що належала принцу Гамбії.

МакКвін зізнавався, що йому постійно не вистачало часу: «З самого початку своєї роботи в Givenchy я працюю без перерв. У мене іноді немає часу зробити те, що робить кожна людська істота ...». Дизайнер не терпів питань про майбутні колекції : «Хлопці, я роблю 10 колекцій на рік. Звідки я знаю , що буде завтра?! Це фізично неможливо. Якою буде моя наступна колекція, я починаю розуміти тільки тоді, коли бачу шматок тканини на манекені. Світ у тому вигляді, в якому він зараз існує, не має майбутнього. Давайте спробуємо для початку прожити декілька днів ... »

11 лютого 2010 р. Александр МакКвін був знайдений повішеним у своєму будинку в Лондоні. Повідомлялося, що 40-річний дизайнер наклав на себе руки. Перед смертю МакКвін страждав від сильної депресії через смерть своєї матері Джойс, яка померла 2 лютого.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтакте і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Джерело: www.bbc.co.uk/

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти