217

Художник Мейк про «апгрейд» петербурзьких рекламних щитів


Активісти руху «Партизанінг» видозмінили кілька плакатів соціального проекту «Все одно?», Розміщених на вулицях Петербурга. За допомогою балончиків з фарбою слова «любов» і «чесність» на білбордах були змінені на «ЛГБТ» і «війна». Проект став практичною частиною семінару Школи залученого мистецтва.

Художник Мейк про «апгрейд» петербурзьких рекламних щитів

 Про семінарів школи залученого мистецтва

«Я багато їжджу по Росії, виступаю з лекціями, розповідаю про переваги і способи колективних дій. Школа залученого мистецтва - це проект групи «Що робити?». Навчання проходить рік і складається з семи сесій по одному-два тижні на місяць. Мій семінар у Школі був присвячений темі злому: міста, реклами та інституцій. Замість того щоб просто виступати проти чогось, можна організувати злом зсередини. Приклад з рекламою найпростіший, але я впевнений, що приблизно таким же чином можна змінити місто і навіть країну. Такий стратегічний підхід вимагає критичного аналізу, вміння працювати в колективі, взаємодії з тими, хто дотримується протилежних поглядів. І саме такий підхід, на мій погляд, найбільш ефективний.

Головна мета мого семінару - пояснити молодим художникам, що для ефективної роботи необхідно вибиратися зі свого арт-гетто та вчитися працювати з контекстом, вміти спілкуватися з людьми і приймати рішення на основі консенсусу. 

Про проект з рекламними щитами

Як тільки я приїхав до Петербурга на семінар, я помітив два білборда проекту «Все одно?» - Вони знаходяться на моїй улюбленій вулиці. В якості практичної частини семінару я запропонував подумати над тим, як можна було б «вдосконалити» ці плакати: що дійсно мали розповісти нам наші батьки, коли ми були дітьми? Найцікавішим виявився не процес малювання (якщо чесно, в ньому взяли участь лише найстійкіші), а процес прийняття рішення, що саме ми повинні написати.

Завдання проекту «Партизанінг» - відображення і популяризація ідеї вільного висловлювання чи дії, спрямованого на переосмислення і перебудову міського середовища та суспільства в цілому. Ми називаємо партизанінгом нове явище, народжене на стику вуличного мистецтва та громадської діяльності. Ми проблематизуєм цей термін саме в Росії, де дотепні несанкціоновані висловлювання чи дії можуть стати двигуном соціальних і культурних змін».

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтакті і Facebook: Ми показуємо картину в цілому.

Джерело: LookAtMe.ru

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти