192

XI фестиваль про права людини Docudays UA майже без ЛГБТ


Сьогодні у Києві відкривється XI Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA. ЛГБТ-тематика в програмі майже повністю відсутня.

XI фестиваль про права людини Docudays UA майже без ЛГБТ

З 21 до 28 березня у Києві відбудеться XI Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA.  Організатори запрошують переглянути найкращі документальні фільми світу на своїх фестивальних майданчиках – у Будинку кіно (вул. Саксаганського, 6), кінотеатрі «Кінопанорама» (вул. Шота Руставелі, 19) та кінотеатрі «Київ» (вул. Велика Васильківська, 19).

Головна тема цьогорічного фестивалю - "Ідеокорупція". "Це – корупція, що давно набула ознак ідеології, яка з роками стійко закріпилась в українській ментальності. Цьогорічною темою ми прагнемо осягнути масштаби корупції в Україні та світі, показати, як солідарність звичайних людей може протистояти ідеорупції", - повідомляється на сайті фестивалю.

Фестиваль традиційно представить конкурсну та позаконкурсну програми. 

Позаконкурсна програма цього року об’єднує фільми-лауреати світових кінофестивалів, фільми про мирні протести, підбірки кращих фільмів та багато іншого. 

Так, в добірку DOCU/АРТ цього року увійде "барвисте, безкомпромісне кіно, де людина творить і репродукує акти волі замість лайків". В цій програмі можна буде переглянути стрічку «Pussy проти Путіна», анонімного тандему Gogol’s Wives, премійовану в Амстердамі, як найкращий фільм у середньометражному конкурсі, який блискуче архівує історію групи Pussy Riot.

Щодо ЛГБТ-тематики на цьогорічному фестивалі, то можна стверджувати, що вона відсутня у фільмах, які будуть показані у всіх без винятку програмах події. 

Але все ж є втішна подія. З 22 по 28 березня щодня, з 15.00 до 21.00, організатори запрошують «погортати» книги Живої бібліотеки. Це традиційний формат спілкування глядачів та гостей фестивалю із «живими книжками». "Книжками" незвичайної бібліотеки стануть люди, щодо яких в суспільстві існують упередження: біженці, геї, лесбійки, бісексуалки і трансгендери, представники релігійних та етнічних меншин. Ті, про чиє життя більшість не знає майже нічого. Питати можна про все - тут нема незручних або заборонених питань. "Ми хочемо створити комфортне й безпечне місце зустрічі. Наша мета – за допомогою розмови показати, наскільки відрізняється справжнє життя від стереотипів, у яких ми всі погрузли", – так пояснила ідею "Живої бібліотеки" кураторка Олександра Назарова.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтакте і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти