272

Семеро сміливих: найбагатші ЛГБТ-мільярдери в рейтингу Forbes


У 2014 році в глобальному списку мільярдерів Forbes (1645 чоловік) виявилося 172 жінки - більше, ніж будь-коли. З 50 найбагатших людей планети можна знайти мінімум по одній людині на кожному континенті, за винятком Антарктиди. Але при цьому тільки сім чоловік, або 0,4%, з усього списку відкрито заявляють про свою нетрадиційну орієнтацію.

Семеро сміливих: найбагатші ЛГБТ-мільярдери в рейтингу Forbes

Ці семеро ЛГБТ- мільярдерів володіють статками майже на $ 16 млрд, серед них - медіамагнат Девід Геффен, один із засновників PayPal Пітер Тіль, інвестор Дженніфер Пріцкер - єдиний мільярдер - трансгендер в світі, та інші. Деякі з них використовують свій стан для захисту прав сексуальних меншин. Джон Страйкер, спадкоємець Stryker Corp., Компанії з виробництва медичного обладнання, - один з найщедріших у світі благодійників ЛГБТ- організацій.

Звичайно, це не означає, що серед мільярдерів насправді всього сім представників сексуальних меншин. За опитуваннями Gallup, 3,5 % американців ідентифікують себе як лесбіянки, геї, бісексуали або трансгендери. Значить, за статистикою, 19 з 492 американських мільярдерів повинні бути представниками ЛГБТ. При цьому п'ятеро з сімох відомих ЛГБТ- мільярдерів - американці.

Деякі американські мільярдери фінансово підтримали своїх дітей нетрадиційної орієнтації: хедж- фондовий мільярдер Пол Зінгер виділив більше $10 млн на підтримку одностатевих шлюбів - і його син Ендрю, гей , зміг укласти такий союз. Нещодавно помер Пітер Льюїс зі страхової компанії Progressive пожертвував в 2008 році $250 000 фонду Gay & Lesbian Victory Fund . Його син Джонатан теж гей.

Але далеко не всі багаті батьки налаштовані так дружньо до своїх дітей нетрадиційної орієнтації. За відомостями CNBC, гонконгський бізнесмен Сесіл Чао запропонував подвоїти запропоновану ним в 2012 році нагороду в $65 млн для того чоловіка, якому вдасться спокусити і одружити на собі його дочку - лесбіянку. Сама ж Гігі Чао, яка уклала в 2012 році шлюб зі своєю давньою подругою, є ЛГБТ- активісткою і працює у благодійній організації в Гонконзі. «Я розумію, що він мене любить, просто він належить іншій епосі, і йому важко зрозуміти, в якому становищі перебувають представники ЛГБТ», - заявила Гігі Чао газеті South China Morning Post. 

Одностатеві шлюби підтримали деякі представники Кремнієвої долини, включаючи засновників Google Ларрі Пейджа і Сергія Бріна, а колишній мер Нью -Йорка Майкл Блумберг вже давно жертвує гроші на підтримку ЛГБТ. Власник баскетбольного клубу Dallas Mavericks Марк Кьюбан є членом консультативної ради Athlete Ally - некомерційної організації, що бореться з гомофобією в спорті.

При цьому в країнах, що займають друге і третє місце за кількістю найбагатших людей (152 в Китаї і 111 в Росії), немає жодного ЛГБТ- мільярдера.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтакте і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Джерело: Forbes.ru

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти