132

Депутата Мілонова можуть покарати за розпалювання ворожнечі до геїв


Активісти Санкт-Петербургу написали на Віталія Мілонова заяву в прокуратуру.

Депутата Мілонова можуть покарати за розпалювання ворожнечі до геїв

Історія почалася восени, коли 6 листопада в інтернет-газеті "Фонтанка" було опубліковано інтерв'ю зі скандально відомим депутатом петербурзького Закзібрання Віталієм Мілоновим .

На думку громадських діячів, в даному інтерв'ю депутат дозволяє собі образи у бік захисників "веселкової" сфери, виправдовує напад на представників ЛГБТ-спільноти та використовує зовсім принизливі висловлювання, такі як "ці збоченці" , "притон для гомосексуалістів" , "це не права людини, це права хворих і збоченців" тощо.

Після того, як інтерв'ю було опубліковано, координатор "Альянсу гетеросексуалів за рівноправність ЛГБТ" Наталія Цимбалова і ЛГБТ-активістка Анна Пруцкова направили в прокуратуру заяву проти Мілонова. Заявники вважають, що в діях і висловлюваннях депутата містяться ознаки злочину, передбаченого статтею 282 Кримінального кодексу. У заяві дівчата попросили провести перевірку його висловлювань, спрямованих на збудження ненависті або ворожнечі, а також на приниження гідності людини або групи осіб за ознакою приналежності до соціальної групи ЛГБТ, скоєних публічно з використанням ЗМІ.

Незважаючи на те, що активістам відмовили в порушенні справи, матеріали були направлені слідчим комітетом на експертизу, за результатами якої постанову про відмову в порушенні справи скасовано. Зараз проводиться додаткова експертиза. Самому депутату в порушенні кримінальної справи проти активістів за "завідомо неправдивий донос" було відмовлено.

"За логікою речей, Мілонов безумовно наговорив на статтю. Він допустив в цьому інтерв'ю і в багатьох інших випадках абсолютно образливі висловлювання, що ображають безліч людей. Але чи вдасться залучити його за це до відповідальності - я не впевнена. По-перше, він представник влади, і тому його можуть не наважитися залучити. По-друге, гомофобія в сучасній Росії - мода серед політиків. Стаття 282 КК РФ не працює відносно розпалювання ненависті до ЛГБТ-громадянам, оскільки правоохоронна практика не визнає їх як соціальну групу. Але колись має бути створений прецедент, щоб ця норма запрацювала.

Мілонов за ступенем образливості своїх гомофобних промов перевершує всіх інших політиків. Тому, я сподіваюся, саме його випадок може стати прецедентом притягнення до відповідальності за розпалювання ненависті до тих, кого прийнято називати "сексуальними меншинами". Якщо тільки правоохоронні органи в особі Слідчого комітету зважаться на таке", - поділилася з кореспондентом ОмскПресс Наталія Цимбалова.

Нагадуємо, Віталій Мілонов - перший депутат Санкт-Петербургу, відставки якого вимагають частина виборців його округу і городяни. При одному з прецедентів городяни вимагали примусового психіатричного огляду та позбавлення Мілонова статусу депутата. Відомий антипатією до ЛГБТ-спільноти і такими пропозиціями, як тестувати вчителів на педофілію, скасувати гомосексуалізм до 2015 року, заборонити викладання теорії еволюції. У 2012 році ряд відомих діячів Росії підписали відкритий лист з проханням позбавити Віталія Мілонова депутатського мандата. Під листом підписалися Діма Білан, Філіп Кіркоров, Євген Плющенко і Яна Рудковська. 

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтакте і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Джерело: omskpress.ru/

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти