173

ЛГБТ закликають ФІФА скасувати проведення чемпіонату світу в Росії


В США та Великобританії стартувала кампанія, метою проведення якої є відміна проведення Чемпіонату світу з футболу в Росії. Оргнізатори зібрали підписи з 60 країн світу у петиції до ФІФА і вимагають змінити місце проведення головного футбольного дійства.

ЛГБТ закликають ФІФА скасувати проведення чемпіонату світу в Росії

Два клопотання з більш ніж 47 тисячами підписів, зібраних на Change.org, закликають врахувати ФІФА той факт, що з часу (2010) надання Росії права проведення Чемпіонату світу, дії політиків цієї країни у сфері прийняття гомофобного законодавства, посягання на територіальну цілісність сусідньої України, можуть бути доказом того, що Росія має бути позбавлена права бути організатором одного з найбільш масштабних заходів у світі.

Активісти стверджують, що це «моральне зобов’язання» ФІФА – скасувати ЧС 2018 року у Росії.

Кампанію підтримують американські сенатори Марк Кірк і Ден Коетс, які також підписались в листі до ФІФА.

У відкритому листі написано, що Росія «відображає нахабну неповагу до осовоположних принципів ФІФА і міжнародного права».

Звернення також підтримав олімпійський чемпіон Грег Луганіс і актор Стівен Фрай.

Фрай прокоментував звернення: «Права ЛГБТ-людей і показне насильство демонструє те, що Росія не є підходящою країною для прийняття світових подій, які мають бути символом дружби і рівності».

Одна з двох петицій, написана американським футбольним фаном Заком Льюїсом містила наступні слова: «Росія є поза грою, коли мова йде про підтримку прав людини по всьому світу і на її просторах. Вони влаштували вторгнення в суверенну Україну, ввели один із найсуворіших гомофобних законів і вже неодноразово нападали на свободу слова».

«Чемпіонат світу покликаний бути не лише святом гри у футбол, але й неймовірного розмаїття, яке існує по всій планеті. Але цього справді не трапиться, якщо Росія матиме право провести у себе ЧС-2018».

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтакте і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Джерело: www.pinknews.co.uk/

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти