170

Кожен п'ятий британець відмовиться піти на гей-весілля


Згідно з даними опитування, проведеного на замовлення ВВС, приблизно кожен п'ятий дорослий житель Великобританії відмовився б від запрошення на одностатеве весілля.

Кожен п'ятий британець відмовиться піти на гей-весілля

У суботу в Англії та Уельсі набирає чинності закон, що дозволяє одруження для геїв. В результаті опитування з'ясувалося, що готових відмовитися від відвідування церемонії серед чоловіків в два рази більше, ніж серед жінок.

В опитуванні брало участь 1007 чоловік, 68 % з яких висловилися за дозвіл гей-шлюбів, а 26 % - проти.

Представники благодійної організації Stonewall, яка виступає за права геїв, заявили, що в цілому люди ставляться до одностатевих шлюбів «надзвичайно позитивно».

Прес-секретар організації також зазначив, що необхідно загострювати увагу громадськості на тому, що четверо з п'яти людей бажають прийняти запрошення на гей-весілля, а не на протилежній статистиці.

У 2005 році одностатеві пари в Британії отримали можливість укладати цивільні партнерства, які юридично мало чим відрізняються від шлюбу .

Однак багато гей-активістів вважали партнерство більш неповноцінною формою оформлення відносин і домагалися можливості укласти повноцінний шлюб.

Шлюб без тавра

З тих, хто брав участь в опитуванні 29 % чоловіків і 16 % жінок сказали, що не підуть на церемонію укладення одностатевого шлюбу.

Також з'ясувалося, що молодь швидше підтримає гей-весілля, ніж люди похилого віку.

Організація Catholic Voices, що представляє точку зору католицької церкви, вважає, що результати даного дослідження показують, що люди як і раніше соромляться чесно висловлювати свої справжні почуття про сенс шлюбу.

Католицький священик Едмунд Монтгомері сказав ВВС: «Наша церква любить тих, хто бажає вступити в одностатевий союз, але саме наша любов змушує нам розповідати про справжню сутність шлюбу. Результати даного дослідження відображають той факт, що кожен п'ятий британець відповідно до своїх переконань відмовляється від запрошення на церемонію і тим самим висловлює своє справжнє ставлення до інституту шлюбу».

«Зараз все складніше вести відкриті дебати - без того, щоб отримати тавро нетолерантності або фанатизму. Іронія полягає в тому, що ті, хто виступають за ріст толерантності, піддають жорсткій критиці незгодних з їх думкою», - зазначив він.

Монтгомері вважає, що ще більша кількість людей відмовилася б від запрошення на одностатеве весілля, якби вони не побоювалися, що їхні погляди можуть вважати екстремістськими.

«Одностатеві пари перебувають в щасливих відносинах, і багато людей зрозуміли, що в результаті їх союзів на інших не обвалилось небо», - сказав, у свою чергу, представник Stonewall.

Він також підкреслив, що цивільні партнерства були дуже важливим фактором у процесі легалізації одностатевих шлюбів.

«Це історичний момент. Тепер у молодих людей, що знають те, що вони геї, будуть у майбутньому ті ж можливості, що й у їхніх батьків», - відзначили в Stonewall.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтакте і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Джерело: news.mail.ru/

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти