71

Керівник Mozilla не піде у відставку через звинувачення в гомофобії


Співробітники Mozilla попросили нового генерального директора компанії Брендана Айка добровільно покинути займаний пост. Причиною звернення стало невдоволення призначенням Айка з боку ЛГБТ-спільноти. Але він відмовився.

Керівник Mozilla не піде у відставку через звинувачення в гомофобії

У 2008 році Айк, перебуваючи на посту технічного директора Mozilla, вніс 1000 доларів на підтримку закону про заборону гомосексуальних шлюбів в Каліфорнії. Про його погляди на права ЛГБТ-спільноти стало відомо в 2012 році, коли був розкритий список тих, хто підтримує закон. Публікація списку закінчилася скандалом, після якого Айк все ж залишився на своїй посаді. Проте 24 березня 2014 скандал розгорівся знову. Причиною стало призначення Айка на посаду генерального директора компанії.

27 березня керівник проекту Mozilla Open Badges Кріс Макевой опублікував у своєму твіттері повідомлення, в якому висловив розчарування призначенням Айка. У наступних твітах він попросив нового гендиректора добровільно піти у відставку. Через кілька хвилин після публікації, як мінімум четверо співробітників Mozilla продублювали його прохання або написали схожі твіти.

Крім того, в день призначення Айка компанія Rarebit заявила про тимчасовий розрив відносин з Mozilla. (Rarebit займалася розробкою додатків для магазину Mozilla, а його засновники перебувають в гомосексуальному шлюбі.)

26 березня Айк опублікував в особистому блозі повідомлення, в якому заявив, що йому потрібно ділом довести свою підтримку ЛГБТ-спільноті. Він зазначив, що для їх представників не створюватиме перепон при вступі на роботу і в забезпеченні трудових прав.

29 березня співробітники компанії опублікували в офіційному блозі Mozilla звернення зі словами підтримки на адресу ЛГБТ-спільноти.

Новий генеральний директор Mozilla Брендан Айк не збирається залишати свою посаду через тиск і критику з боку ЛГБТ-спільноти. Про це він заявив в інтерв'ю CNET.

Айк зазначив, що люди можуть притримуватися різних думок, однак вони повинні «залишати їх вдома», коли приходять на свою роботу. Він підкреслив, що сам дотримується такого принципу і порадив критикам вчинити так само. Гендиректор додав, що сформована ситуація загрожує роботі компанії Mozilla. Якщо вона буде розвиватися і далі, то світ без Mozilla, вважає він, буде дуже «темним».

Брендан Айк співпрацює з Mozilla з 1998 року. Раніше він працював в компанії Netscape Communications. Також відомий як творець мови програмування JavaScript. 

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтакте і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Джерело: www.lookatme.ru/

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти