472

The Daily Beast. Прихована революція: київські геї поводяться тихо, щоб Путін не здобув пропагандистської перемоги


Українські ЛГБТ-активісти розраховували, що новий, проєвропейський уряд віддалиться від гомофобної Москви. Тепер у них з'явилася нова перешкода - сам Євросоюз.

The Daily Beast. Прихована революція: київські геї поводяться тихо, щоб Путін не здобув пропагандистської перемоги

Багато українських ЛГБТ-активістів підтримали протести проти Віктора Януковича, практично не роздумуючи, повідомляє Джеймс Керчик у статті для The Daily Beast. "Цілями революції були Євросоюз і європейський спосіб життя... ЛГБТ-питання належить до європейських цінностей", - розповів йому Богдан Глоба, виконавчий директор організації "Точка опори", що захищає права геїв.

Однак Глоба і його товариші вирушили на Майдан без райдужних прапорів та іншої ЛГБТ-символіки. Це було стратегічне рішення: за даними проведеного в 2013 році опитування, 80% українців негативно ставляться до гомосексуальності. "Ми вийшли на Майдан не як ЛГБТ-активісти, а як прихильники Євросоюзу", - пояснює Глоба.

Після перемоги революції він, як і багато представників секс-меншин, сподівався, що Україна ще сильніше дистанціюється від Москви, де гомофобія стала державною політикою. Однак на їхньому шляху виникла несподівана перешкода - Євросоюз: 24 березня міністр юстиції України переможно заявив, що ЄС відмовився від вимоги долучити секс-меншини в закон про боротьбу з дискримінацією, необхідний для спрощення візового режиму, йдеться в статті.

"Цілями революції були Євросоюз і європейський спосіб життя... ЛГБТ-питання належить до європейських цінностей", -  Богдан Глоба

"Боротьба за права геїв в Україні розгортається в рамках більш масштабного геополітичного протистояння між Росією і Заходом, в якому ставлення до гомосексуальності виходить на передній план", - вказує журналіст. За словами президента Володимира Путіна, роль Росії - "перешкоджати руху назад і вниз, до хаотичної темряви, повернення до первісного стану". Зображення Заходу сексуально розкладеним і розбещеним - найважливіший елемент цього пропагандистського наступу.

У цьому зв'язку українські ЛГБТ-активісти опинилися в скрутному становищі: вони побоюються, що, порушуючи питання про права геїв, можуть здати Кремлю виграшні пропагандистські карти.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтакте і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Оригінал: TheDailyBeast.com by James Kirchick

Переклад: NewsRu.Ua

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти