481

Відсутність сексизму на екрані приносить більші касові зборами фільмів


Нове дослідження руйнує міф про те, що кіногероїні цікаві лише жінкам.

Відсутність сексизму на екрані приносить більші касові зборами фільмів

Давно відомо, що гендерна рівноправність у голлівудському кіно - рідкість. Щоб оцінити масштаб лиха, використовується знаменитий тест Бехдел, що визначає, чи повноцінно жінки представлені у фільмі. Щоб фільм пройшов тест, повинну дотримуватися трьох умови: необхідно, як мінімум два повноцінних жіночих персонажі, вони повинні спілкуватися між собою і темою їх діалогу має бути щось, крім чоловіків. Цілком очікувано, що фільмів, які відповідають цим критеріям, не так багато. У кіноіндустрії дуже поширена думка, що вони не приносять своїм творцям великого прибутку, тому що дивитися на цікавих жіночих персонажів хочеться в основному жінкам, але не чоловікам. Однак останні дослідження довели протилежне.

Автори блогу FiveThirtyEight прийшли до несподіваних висновків: касові збори фільмів, які відповідають критеріям тесту Бехдель, насправді більше тих, хто їм не відповідає . У рамках дослідження були проаналізовані 1615 фільмів, що вийшли з 1990 по 2013 рік. Виявилося, що середній бюджет фільмів, що пройшли тест Бехдель, був нижче, а доходи, які вони приносять, - навпаки, вищі. Згідно з отриманими результатами, середній бюджет фільмів, які відповідають вище сказаним критеріям, нижче приблизно на 35 %. Середня валовий прибуток фільмів з гендерною рівноправністю персонажів становить $2.68 на кожен витрачений на виробництво долар, тоді як інші фільми отримують $2.45 за кожен витрачений долар.

На жаль, тест Бехдель неідеальний - досить згадати, що «Гравітація» не проходить його, бо Сандра Буллок у фільмі не розмовляє з іншими жінками. Але хочеться вірити, що результати досліджень, що використовують його, допоможуть вирішити питання гендерної нерівноправності в кіно і дадуть нам більше цікавих і сильних жіночих персонажів.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтакте і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Джерело: Wonderzine

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти