121

У ВРУ розглянуть можливість внесення "сексуальної орієнтації" у перелік ознак заборонених до дискримінації


Про це повідомив виконавчий директор ВБО "Точка опори" Богдан Глоба, який був присутнім на засіданні комітету Верховної Ради України з питань європейської інтеграції.

У ВРУ розглянуть можливість внесення "сексуальної орієнтації" у перелік ознак заборонених до дискримінації

08 квітня 2014 року на відкритому засіданні комітету ВРУ з європейської інтеграції одним з доповідачів був виконавчий директор ВБО "Точка опора" Богдан Глоба, який намагався донести можновладцям важливість прийняття всеохоплюючого антидискримінаційного законодавства, не як розмінну монету в політичній боротьбі, а як важливе соціальне рішення влади.

На відкритому засіданні даного комітету, який очолює Григорій Немиря, були присутні депутати Верховної Ради України, перший заступник міністра юстиції, заступник міністра закордонних справ, заступник міністра внутрішніх справ, представник в.о. Президента України та інші представники уряду України.

В рамках обговорення питання прийняття всеохоплюючого антидискримінаційного законодавства, відповідно до плану щодо візової лібералізації з ЄС, Богдан Глоба звернув увагу на те, що якщо парламент проголосує за законопроект №4581 (технічні правки до закону про заборону дискримінації), то голосувати окремо за зміни в законодавстві щодо «заборони дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації» буде неможливим. Фактично, якщо будуть прийняті всі інші правки до закону, ізольована заборона дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності буде заблокована на багато років наперед;

Богдан Глоба висловив позицію щодо законопроекту № 4581 (щодо запобігання та протидії дискримінації): "Права людини не можуть бути питанням політичного торгу. Дискримінація за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності має бути заборонена без будь-яких переговорів".

За підсумками засідання комітету було прийнято рішення розглянути можливість внесення правок до законопроекту № 4581 між його I та II читанням, зокрема, щодо заборони дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації в трудовій сфері.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтакте і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти