227

В Італії зареєстровано перший гей-шлюб


Суд італійського міста Гроссето дав розпорядження муніципальній раді зареєструвати шлюб гей-пари, котра оформила стосунки в 2012 році в Нью-Йорку, повідомляє Lenta.ru.

В Італії зареєстровано перший гей-шлюб

Як заявив суддя Клаудіо Бочині, при реєстрації шлюбів в міському реєстрі стать подружжя не має значення, і, таким чином, узаконені відносини гей-пари повинні бути відображені в офіційних документах. «Сучасне поняття сім'ї знайшло нові, більш широкі значення, які включають і шлюб між людьми однієї статі», - зазначив суддя.

Весілля 68-річний архітектор Джузеппе Чіджіотті і 57-річний журналіст Стефано Буччі зіграли в Нью-Йорку в 2012 році. Однак на батьківщині їх шлюб визнаний не був. Партнери оскаржили це рішення в суді.

Після оголошення про рішення суду в Гроссето борці за права геїв назвали вердикт історичним. Сенатор від демократичної партії Італії, колишній глава найбільшого ЛГБТ-руху Італії Сержіо Ло Джудіче назвав реєстрацію гей-союзу безпрецедентним випадком. Представник гей-центру Фабріціо Марраццо також привітав «революційна подію» і закликав прем'єр-міністра Італії Маттео Ренці виступити з політичним схваленням першого в країні випадку реєстрації одностатевого шлюбу.

До останнього часу Італія залишалася однією з небагатьох країн Євросоюзу, яка не визнала гомосексуальні союзи і шлюби. 

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтакте і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Джерело: lenta.ru/

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти