460

Олена Шевченко: права ЛГБТ будуть залежати від «геополітичної орієнтації» України


Майбутнє становище представників ЛГБТ-спільноти України залежатиме від «геополітичної орієнтації» України, вважає Олена Шевченко, голова української ГО Insight, що відстоює права ЛГБТ в Україні.

Олена Шевченко: права ЛГБТ будуть залежати від «геополітичної орієнтації» України

«Якщо Україна таки вступить до Митного союзу з Росією, це буде означати, що у ЛГБТ-спільноти права заберуть, - сказала Шевченко, виступаючи на круглому столі в Колумбійському унівеситеті в Нью-Йорку. - Якщо ж Україна піде шляхом євроінтеграції - є надія, що ситуація для ЛГБТ покращиться».

На думку Олени, багато залежить від того, якій партії в майбутньому буде належати більшість у Верховній Раді. «Якщо більшість отримають ультраправі групи - ситуація з правами ЛГБТ погіршиться», - вважає українська активістка. 

Олена Шевченко розповіла, що становище геїв, лесбійок і трансгендерів в Україні - як і раніше складне.

Олена додала, що ЗМІ зазвичай описують ЛГБТ-спільноту негативно. «Офіційні особи, представники уряду теж допускають грубощі у висловлюваннях про ЛГБТ, - уточнила активістка. - По телебаченню можна часто почути образи і дезінформацію. І все це дає карт-бланш тим, хто здійснює акти насильства над геями, лесбійками і трансгендерами».

Активістка зазначила, що в Україні багато говорять про демократію, як про керування більшості. «Проте в цій схемі нічого не говориться про права меншості, - підкреслює вона. - Тому в Україні, як і в Росії, права меншості, тобто ЛГБТ-спільноти, багато хто називає «загрозою національній безпеці» для гетеросексуальної більшості. Але я бачу це лише як загрозу для права дискримінувати, як легітимізацію права на насильство».

Олена Шевченко та інші учасники дискусії в Колумбійському унівеситеті вважають, що Росія чинить на Україну та інші колишні радянські республіки - Молдову, Киргизстан, Вірменію - не тільки економічний, політичний, а й «моральний» вплив. Тобто прихильність тим «традиційним сімейним цінностям», прихильником яких є президент Путін і про які він не раз говорив, Росія намагається поширювати і за кордоном.

Учасники дискусії, в тому числі і Олена Шевченко, відзначили, однак, що поширення так званих «традиційних сімейних цінностей» на інші країни продукується не тільки Росією і президентом Путіним.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтакте і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Джерело: www.golos-ameriki.ru/

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти