236

Доступ до інтернету може стати базовим правом людини в Україні


У Верховній Раді України зареєстровано законопроект «Про забезпечення права фізособи на доступ до Інтернету» - повідомляє AIN.UA. Цією нормою ініціатор законопроекту - народний депутат Олександр Фельдман - хоче прирівняти право на інтернет-доступ до базових прав людини.

Доступ до інтернету може стати базовим правом людини в Україні

На думку депутата, сьогодні доступ до мережі інтернет не гарантується державою нарівні з іншими правами людини. Тому деяким громадянам доступ в інтернет можуть штучно обмежувати. Якщо доступ до інтернету законодавчо прирівняти до базових прав людини, такі обмеження стануть неможливими, впевнений Фельдман.

Також автор законопроекту 4715 пропонує, щоб обмежувати доступ користувачів до певної інформації, розміщеної в інтернеті, можна було лише на підставі рішення суду про незаконність таких даних.

«Сьогодні Інтернет став ключовим засобом, завдяки якому люди можуть здійснювати своє право на свободу думок та їх вільне вираження, гарантоване Загальною декларацією прав людини та Міжнародним пактом про громадянські та політичні права. Рада з прав людини ООН підтвердив, що ті ж права, які людина має в оффлайновом середовищі, повинні також захищатися і в онлайновій середовищі, зокрема право на свободу вираження думок, незалежно від кордонів і для будь-яких вибраних людиною засобів масової інформації», - йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Фельдман підкреслив, що в разі прийняття цього закону Україна увійде до переліку сучасних європейських країн, таких як Естонія та Греція, де доступ в Інтернет вже отримав статус невід'ємного права людини.

У Фінляндії кожен громадянин відповідно до розпорядження уряду отримав забезпечене законом право на доступ в Інтернет по мегабитному каналу. В уряді країни визнали, що Інтернет з розваги став частиною повсякденного життя. У Фінляндії до Мережі підключено до 96% громадян. Нещодавно прийнятий закон зобов'язує провайдерів прокласти лінії до кожного будинку.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в Twitter і FacebookВКонтакте: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти