115

Парламент Грузії у першому читанні прийняв антидискримінаційний законопроект


Парламент Грузії 17 квітня 110 голосами в першому читанні прийняв антидискримінаційний законопроект.

Парламент Грузії у першому читанні прийняв антидискримінаційний законопроект

Правозахисні організації піддали критиці ініційований законопроект, як неефективний, тому що в ньому не відображені ефективні механізми для здійснення антидискримінаційних заходів. Документ також розкритикували консервативно налаштовані і радикальні православні групи за те, що в законопроекті «сексуальна орієнтація» згадується в списку сфер дискримінації.

Прийняття антидискримінаційного закону є однією з вимог, виконати яку Грузія зобов'язалася в рамках Плану щодо лібералізації віз з ЄС, з метою отримання короткострокового безвізового режиму від Євросоюзу.

Правозахисні організації заявляють, що ініційований урядом законопроект суттєво відрізняється від створеного кілька місяців тому під авторством Міністерства юстиції проекту, у підготовці якого брали активну участь неурядові організації, представники етнічних, релігійних чи інших соціальних груп. Вони заявляють, що на відміну від початкового проекту, в запропонованому на даний момент проекті зникла норма, яка передбачала можливість штрафування фізичної або юридичної особи, державного органу або органу місцевого самоврядування, що здійснює дискримінацію.

Законопроект також піддали критиці і деякі непарламентські опозиційні партії і радикальні православні групи, але за зовсім інших причин. Вони вимагають виключити з переліку ознак дискримінації термін «сексуальна орієнтація» .

У формулюванні законопроекту перелік ознак дискримінації не відбивається в закінченому вигляді і там же уточнюється, що законопроект про викорінення всіх форм дискримінації забезпечує захист від дискримінації незалежно від раси, кольору шкіри, мови, статі, віку, громадянства, походження, народження, місця проживання, майнового або станового положення, релігії чи віри, національної, етнічної чи соціальної приналежності, професії, сімейного стану, стану здоров'я, обмежених можливостей, сексуальної орієнтації, гендерної ідентичності, вираження політичних або інших поглядів або інших ознак.

Для того щоб уникнути нападів з боку різних консервативних і православних груп, уряд запропонував Державній конституційній комісії,  яка працює над конституційною реформою, розглянути ініціативу про внесення до Конституції зміни, згідно з якими, шлюб є ​​союзом між чоловіком і жінкою. Одностатевий шлюб також заборонений Цивільним кодексом Грузії, який визначає шлюб, як «добровільний союз між жінкою і чоловіком з метою створення сім'ї».

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в Twitter і FacebookВКонтакте: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу

Джерело: Civil.Ge

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти