185

Перший грузинський фільм про геїв викликав хвилю протесту


Поборники традицій об'єднуються проти запланованої на 17 травня, в Міжнародний день боротьби з гомофобією, прем'єри першого грузинського фільму про гомосексуалів в головному кінотеатрі країни "Руставелі" в центрі Тбілісі.

Перший грузинський фільм про геїв викликав хвилю протесту

Поборники традицій цінностей об'єднуються проти запланованої на 17 травня, в Міжнародний день боротьби з гомофобією, прем'єри першого грузинського фільму про гомосексуалів в головному кінотеатрі країни «Руставелі» в центрі Тбілісі. Представники духовенства кажуть, що це провокація, яку не можна допустити.

Фільм режисера Отара Мікеладзе називається «Ми - божевільні» і анонсується як «нетрадиційна комедія». Творці стрічки ретельно приховують імена акторів, які зіграли закоханий представників різних грузинських провінцій, кахетинці і мінгрелів. Кіно про те, як їм важко в Грузії приховувати свої почуття, тому доводиться емігрувати на Захід. Продюсер Давид Бежіташвілі сказав, що це легкий жанр і ставитися до нього треба саме так, з почуттям гумору. Однак на Кавказі це виходить не завжди.

 Грузинське суспільство не допустить пропаганди розпусти. Напевно, ці режисер і продюсер самі божевільні, якщо ризикнуть з'явитися на прем'єру, - заявив «Известиям» публіцист Георгій Гігаурі. - Якщо це кіно вийде на екран, народ ополчився проти уряду. Якщо ж влада Грузії не допустять прем'єри, щоб уникнути протистояння, то захисники прав секс-меншин негайно доповідатимуть Заходу, яка, виявляється, в нашій країні гомофобія.

У середині квітня проти «проповіді розпусти», якою , за словами учасників акції протесту, є цей фільм, на проспекті Руставелі вже збирався на мітинг «Союз православних батьків Грузії». Організація відстоює традиційні цінності, вона має намір продовжувати пікети і зробити їх ще більш масовими, щоб не допустити показу фільму. Свою вимогу Союз передав владі, але їх реакція поки невідома.

 Цей фільм - не менша провокація, ніж торішній гей-парад в Тбілісі, - вважає Гігаурі .

17 травня минулого року спроба проведення в Тбілісі гей-параду привела до масових зіткнень. Серйозно постраждали 17 осіб, у тому числі співробітники поліції.

— Все робиться для того, щоб у країні, де так сильна православна віра, де так трепетно ​​ставляться до устоям , переповнилася наша чаша терпіння, - сказав «Известиям» відомий грузинський поет Резо Амашукелі. - Просто підриваються основи нашої держави. Не треба нам все це нав'язувати, не треба пропагувати!

Поділяючи обурення грузинської громадськості, велика частина якої не сприймає пропаганди нетрадиційних відносин , відома грузинська правозахисниця Олена Тевдорадзе зазначила, що мова не йде про утиск прав людини.

Примітно, що в ці дні парламент розглядає законопроект, що забороняє дискримінацію за сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. У першому читанні з необхідних трьох його вже прийняли, зараз триває обговорення. Євросоюз, з яким Грузія в червні підпише угоду про асоціацію, наполягає на прийнятті цього закону для лібералізації візового режиму. Щоб заспокоїти суспільство, прем'єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі запропонував внести до Конституції норму, згідно з якою сім'я є союзом жінки і чоловіка.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в Twitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Джерело:  izvestia.ru

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти