166

ВР зняла з розгляду гомофобний закон В.Колесніченка


КИЇВ. У Верховній Раді України знято з розгляду Проект Закону про заборону спрямованої на дітей пропаганди одностатевих сексуальних стосунків, який підготував екс-нардеп Вадим Колесніченко. Саме цей український закон викликав обурливу реакцію практично усіх розвинутих країн світу та міжнародних організацій.

ВР зняла з розгляду гомофобний закон В.Колесніченка

Зокрема, зняти з розгляду гомофобний закон і припинити дискримінацію ЛГБТ-спільноти офіційно вимагали в ООН.
У свою чергу в Європаламенті та низці країн Європейського Союзу закликали Україну не приймати згаданий закон. У нідерландах навіть пригрозили в разі погодження таких норм накласти вето на лібералізацію візового режиму між ЄС і Україною.

Цікаво, що і в інтернеті з’явилось декілька відео проти законопроекту 8711. Відео під назвою "Україно! Зупини 8711", в якому 25 людей з різних країн Європи вимагають припинити в Україні дискримінаційні дії проти ЛГБТ-суспільства.

Одне з таких відео, було зняте з ініціативи  ВБО "Точка Опори" за участі в відео Тетяни Монтян. 

Нагадаємо, що в ході переговорів про лібералізацію візового режиму з ЄС уряд запропонував Єврокомісії компроміс, відповідно до якого перша фаза лібералізації буде підписана без прийняття всеосяжного законодавства про заборону дискримінації, в тому числі і за ознакою сексуальної орієнтації. Згідно домовленості, питання про це буде піднято в ході обговорення другої фази. Натомість уряд запропонував низку заходів, і серед них - нейтралізацію гомофобних законопроектів, що залишаються на розгляді Верховної Ради.

Зауважимо, що усі без виключення країни ЄС та члени Шенгенської угоди свого часу прийняли антидискримінаційне законодавство і на законодавчому рівні захищають права меншин, незалежно від ознак: раси, статі, віросповідання, сексуальної орієнтації тощо. До того ж подібні закони діють у балканських країнах, у Латинській Америці, США, Канаді, Ісландії, Австралії, Новій Зеландії, Південно-Африканській Республіці та інших країнах.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Джерело: УНН

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти