124

Грузія "взула" Україну проголосувавши заборону дискримінації за ознакою "сексуальної орієнтації" вдруге


На відміну від України, парламент якої неспромігся проголосувати заборону дискримінації за ознакою "сексуальної орієнтації", грузинські депутати вчора 112 голосами ухвалили антидискримінаційний законопроект у другому читанні.

Грузія "взула" Україну проголосувавши заборону дискримінації за ознакою "сексуальної орієнтації" вдруге

Незважаючи на те, що після прийняття законопроекту в першому читанні, в текст законопроекту були внесені певні зміни, надалі депутати відмовилися від вилучення з переліку ознак для дискримінації термінів «сексуальна орієнтація» і «гендерна ідентичність» , як цього вимагала Патріархія ГПЦ .

Парламентська більшість Грузинської мрії також відмовилося від внесення змін, на внесення яких наполягали правозахисні організації з метою забезпечення механізмів ефективної дії закону.

Обговорення законопроекту на засіданні парламенту у другому читанні передувала двогодинна зустріч двох депутатів від Грузинської мрії Екі Беселія і Манани Кобахідзе з духовними особами.

Після зустрічі в законопроект було внесено формулювання «суспільна мораль». «Образа суспільної моралі» є злочином, який передбачено в Кодексі адміністративних правопорушень Грузії, але кодекс не роз'яснює, чим конкретно є «суспільна мораль».

Під час обговорення депутати Національного руху, які підтримали законопроект, виступали проти внесення до нього поняття «суспільна мораль».

Згідно іншим змінам, у законопроекті йдеться, що вимоги цього законодавства поширюються на дії публічних установ, фізичних та юридичних осіб у «всіх сферах», але перелік цих сфер вже не уточнюється.

Депутати від правлячої коаліції Грузинська мрія провалили альтернативний варіант, авторами якого були неурядові організації та який формально був ініційований парламентською меншістю Національного руху. Правозахисні організації наполегливо вимагали введення механізмів ефективного здійснення закону, а також встановлення фінансових штрафів для тих осіб, які були б відповідальні за випадки дискримінації.

Парламент сьогодні планує обговорити і прийняти законопроект в третьому читанні. 

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Джерело: www.civil.ge/

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти