115

В Данії міністр охорони здоров’я не хоче гей-крові


Гомофобна пропозиція заборони геям і бісексуалам здавати донорську кров була піддана критиці в Данії через відсутність наукових доказів.

В Данії міністр охорони здоров’я не хоче гей-крові

Міністр охорони здоров’я Нік Геккеруп закликав шість політичних партій розглянути можливість заборони чоловікам, які мають секс із чоловіками (ЧСЧ), здавати донорську кров.

У 2011 році Англія, Вельс і Шотландія вводила річну відстрочку для геїв і бісексуалів, які бажають здавати кров. В Північній Ірландії дана заборона діє і сьогодні.

«Enhedslisten», найбільш ліва політична партії Данії, повідомила, що заборона сприятиме підвищенню запасів крові.

Медик Стайн Брікс розповів «Copenhagen Post»: «Ми постійно маємо залучати нових донорів крові, особливо молодих чоловіків, які мають високий рівень крові і є життєво важливими донорами. Це божевілля, якщо виключити величезну групу без будь-якої наукової причини».

Міністр Хеккеруп сказав, що готовий обговорити це питання з іншими сторонами.

Нагадаємо, що в українському законодавстві питання, хто може стати донором прописано поверхнево: «Донором може бути будь-який дієздатний громадянин України віком від 18 років, який пройшов відповідне медичне обстеження і в якого немає протипоказань, визначених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я».

В рамках проведення марафону "Without of homophobia".

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Джерело: www.pinknews.co.uk/
 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти