127

В Литві книжку з гей-казками заборонили і забрали з полиць магазинів


Книгу казок, в якій є одностатева пара назвали "шкідливою" і непридатною для дітей у віці до 14 років.

В Литві книжку з гей-казками заборонили і забрали з полиць магазинів

Кижка "Gintarine sirdis" ("Янтарне серце") містить казки про меншини і була вилученою із книжкових полиць, а також Литовського педагогічного університету, який опублікував її.

Офіс інспектора з журналістської етики дійшов висновку, що книга має бути заборонена дітям у віці до 14 років. Управління вважає, що книга є "шкідливою, примітивною і цілеспрямовано пропагує гомосексуальність".

Окрім казок про одностатеві пари, книга також містить казки з міжрасовими відносинами, розповідями про гендерну рівність та прийняття інших меншин.

Закон 2010 року, за яким книга була піддана анафемі, не забороняє пропаганду суто гомосексуальності, а "статевих зносин або інших уявлень про укладення шлюбу чи створення сім'ї, які не закріплені в Конституції чи Цивільному кодексі".

Віце-президент міжфракційної ЛГБТ-групи "Інтергруп" в Європарламенті Софі ін'т Вельд сказала з даного приводу наступне: "Це є кричущим порушенням цінностей ЄС. ЄС гарантує свободу вираження думок і право отримувати інформацію, в тому числі у вигляді казок! Як і всі інші громадяни ЄС, литовці теж мають право на ці фундаментальні свободи".

"Єврокомісія не може продовжувати закривати очі і вона повинна діяти невідкладно", - додала Софі ін'т Вельд.

Співголова міжфракційної ЛГБТ-групи "Інтергруп" Ульрік Луначек додав: "Що буде далі? Заборона розповсюдження "Білосніжки" через концепцію співжиття сімох гномів?"

Він продовжив: "Діти потребують, як і всі решта люди, чесну і недискримінаційну інформацію про всі форми партнерств і сім'ї. Приховування цих фактів від молодих людей тільки генерує ненависть, чому ми європейці чинимо опір. Ми будемо категорично вирішувати це питання, як тільки вибори в Європарламент закінчаться".

В рамках проведення марафону "Without of homophobia".

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Джерело: www.pinknews.co.uk

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти