41

Євразіябачення замість Євробачення


На дозвіллі депутат від комуністів Валерій Рашкін полюбляє ходити в гори. У часи СССР він був чемпіоном з альпінізму.

Євразіябачення замість Євробачення

Проте зараз пан Рашкін веде нерівний бій іншого ґатунку: звільнити Росію від пісенного конкурсу "Євробачення".

"Я дивився на результати суботнього Євробачення з глибоким сумом, - каже мені Валерій. – Віддавати перше місце бородатій пані це зневага людей і самогубство".

Бородата пані про яку йдеться, це австрійський транвестит Кончіта Вурст. На фіналі "Євробачення" в Копенгагені Кончіта тріумфувала з піснею "Rise Like a Phoenix". Проте, в кулуарах російської влади, вона пішла на дно, ніби свинцева куля. Російські посадовці вважають її прикладом морального занепаду Європи.

За мить після того, як було оголошено результати, депутат-націоналіст Володимир Жириновський звернувся до російських телеглядачів з тирадою: "Це кінець Європи. Вони згнила. Жінок і чоловіків більше не існує. Є лише "воно"!". Якщо Валерію Рашкіну вдасться те, чого він прагне, це стане кінцем російської участі в "Євробаченні".

Він подав офіційний запит урядові відкликати країну з конкурсу та створити альтернативне змагання під назвою "Голос Євразії". Пан Рашкін стверджує що "десятки" російських депутатів підтримують його ініціативу.

"Я переконаний, що всі люди при здоровому глузді, які люблять дітей і свою батьківщину, підтримають цю ідею, - він запевнив мене. – Новий конкурс нестиме кардинально інші цінності. Звісно, не цінності транссексуалів, лейсбійок і гомосексуалістів".

Один з найзатятіших противників Євробачення в Думі, це Олег Нілов.

Цього тижня в парламенті пан Нілов стверджував що "темні сили" не дозволили російським учасникам, 17-річним близнятам Толмачовим, здобути перемогу. "Їм наші дівчата не сподобалися, бо в них були коси, а не бороди", припустив він, а потім раптом почав спонтанно виконувати російську народну пісню "Чорний ворон".

Російське Відкритобачення

Чому в Думі так різняться думки з приводу Євробачення?

Минулого року президент Путін підписав закон, який обмежує розповсюдження інформації про "нетрадиційні сексуальні стосунки".

Москва вважає, що цей закон потрібен, щоб захистити неповнолітніх і для підтримки традиційних сімейних цінностей в російському суспільстві. Віталій Мілонов, член міськради Санкт-Петербурга, є одним з творців цього закону. Він заприсягся, що не дозволить Кончіті Вурст приїжджати до Росії з концертами.

"Ми не повинні дозволити цьому хворому чоловікові проводити тут концерти, - говорить мені пан Мілонов. – Уся ця пропаганда гомосексуалізму огидна. Ви поховали "Євробачення". Де раніше був пісенний конкурс "Євробачення", тепер стоїть величезна могила з іменем Кончіти Вурст".

"Можливо, наступного разу слід послати туди співучого ведмедя або групу танцівників від російської розвідки. Немає сенсу посилати на ваші конкурси співаків. Ми не можемо розраховувати на справедливу гру".

Замість "Євробачення" Віталій Мілонов пропонує програму "традиційних пісень і поезії про справжнє кохання". Він пропонує для неї назву "Російське Відкритобачення".

Не лише політики висловили протест.

Російські блогери також запустили кампанію проти Кончіти, де російські теле- та поп-зірки розміщували фотографії того, як вони голять бороди на знак протесту проти австрійської перемоги.

Поважайте переможця

Якщо подивитися на те, як у фіналі "Євробачення" голосував російський загал, з'являється зовсім інша картина.
Кончіта Вурст сподобалася російським телеглядачам, які віддали їй третє місце. Складається враження, що публіка відчуває менше відрази до бородатої пані, аніж вважає парламент.

Віталій Мілонов відкидає результати голосування як "неправдиві". Та навіть упродовж ток-шоу в прямому ефірі на російському телебаченні одразу після "Євробачення", у студії були гості, які висловлювали підтримку австрійському співаку і озвучували думки, які зазвичай не лунають на державному телебаченні.

"Чому ми постійно шукаємо об'єкти для ненависті?", - запитала людина з аудиторії.

Під час прямого включення з Копенгагена, навіть автор цьогорічної російської пісні, Філіп Кіркоров, заявив: "Слід поважати переможця. Немає значення є борода чи ні, жінка це чи чоловік. Можливо, цей результат – протест проти наших поглядів у Росії. Можливо, це змусить нас замислитися чи варто впадати в крайнощі у ставленні до сексуальних меншин і до людей інших національностей".

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Джерелоbbc.co.uk

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти