146

Конституційний Суд України відмовився шукати «сексуальну орієнтацію» в Основному Законі


Конституційний Суд України відхилив клопотання ВБО «Точка опори», про тлумачення «інших ознак», за якими заборонені «привілеї і обмеження».

Конституційний Суд України відмовився шукати «сексуальну орієнтацію» в Основному Законі

Раніше, ВБО «Точка опори» зверталася із конституційним зверненням, метою якого було отримати вичерпне пояснення, чи забороняє Конституція дискримінацію за ознакою «сексуальна орієнтація», яка може бути зарахована до відкритого списку «інших ознак», які містяться в частині другій статті 24 Конституції України.

Конституційний Суд України відмовив у відкритті конституційного провадження у справі за зверненням ВБО «Точка опори», посилаючись на відсутність встановленого законодавством права на конституційне звернення і невідповідність останнього вимогам, які передбачені нормативно-правовими актами.

В свою чергу, 7 травня цього року Вищий спецiалiзований суд України з розгляду цивiльних i кримiнальних справ направив головам апеляційних судів областей і АР Криму документ-рекомендацію, згідно якого він наполягає на тому, що «при розгляді спорів, що виникають у сфері трудових відносин, судам необхідно враховувати, що перелік ознак, за якими не може бути привілеїв або обмежень у реалізації трудових прав громадян, не є вичерпним».

«Зокрема, недопустимим є порушення рівності трудових прав громадян не лише на підставі ознак, зазначених у ч. 2 ст. 24 Конституції України, ст. 2-1 КЗпПУ, п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону, а й за ознаками віку, кольору шкіри, іншими фізичними ознаками (вага, зріст, вади мовлення, вади обличчя), сімейного стану, сексуальної орієнтації тощо», - йдеться в документі.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.
 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти