303

Британський гей-фільм "Прайд" отримав Квір-пальмову гілку Каннського кінофестивалю


Британський фільм про гей-активістів, які підтримували шахтарський страйк, отримав традиційну Квір-пальмову гілку Каннського кінофестивалю.

Британський гей-фільм "Прайд" отримав Квір-пальмову гілку Каннського кінофестивалю

"Прайд" - фільм, який заснований на реальних подіях, про те, як гей-активісти вирішили зібрати гроші, аби підтримати сім'ї страйкуючих шахтарів у 1984 році, таким чином налаштувавши зв'язок між двома різними громадами.

У фільмі грають відомі британські актори, серед яких номінантка на премію "Оскар" Імелда Стонтон. Режисером фільму виступив Метью Ворчас, для якого це друга робота в кіно.

Квір-пальмова гілка є неофіційною нагородою Каннського кінофестивалю, яка вручається фільмам на ЛГБТ-тематику, які популяризують сексуальне різноманіття.

Журі, яке обрало переможцем цей фільм, зазначило: "Цей фільм нагадує нам, що вся політична, сексуальна або соціальна боротьба в опозиції до консервативних сил народжується з самовідданого активізму".

"Цей фільм нагадує нам, що гей-рух має спільні корені із іншими соціальними хвилюваннями: класова свідомість, соціальна рівність і соціальна відповідальність".

Вперше Квір-пальмова гілка була вручена у 2010 році.

Прем'єра фільму у Великобританії запланована на 12 вересня.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу. 

Джерело: www.pinknews.co.uk/

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти