272

Депутати отримали понад 60 листів з вимогою відкликати закон про ЛГБТ


29 травня, в Жогорку Кенеш, парламенті Киргизії, надіслали понад 60 листів від ЛГБТ-спільнот Киргизстану. У адресатів - депутати Торобай Зулпукаров, Курманбек Дийканбаев і Улукбек Кочкор. Про це повідомили в організації "Лабрис", що представляє інтереси прав ЛГБТІК в КР.

Депутати отримали понад 60 листів з вимогою відкликати закон про ЛГБТ

У своїх листах громадяни просять депутатів відкликати зареєстрований у Жогорку Кенеш законопроект, що передбачає кримінальну та адміністративну відповідальність за "формування позитивного ставлення до нетрадиційних форм сексуальних відносин".

"Цей законопроект не тільки порушує Конституцію Киргизстану і дискримінує представників ЛГБТІК (лесбійки, геї, бісексуали, трансгендери, інтерсексуали, квір, союзники) спільноти, але й провокує різке зростання рівня насильства щодо означеної соціальної групи", - заявили автори звернень.

Крім того, за даними "ЛАБРІС", перебуваючи ще тільки на етапі обговорення в Жогорку Кенеш, ініціатива вже викликала сплеск насильства щодо окремих громадян нетрадиційної сексуальної орієнтації.

"Наприклад, на початку квітня відбувся напад на п'ятьох молодих людей гомосексуальної орієнтації. Воно було сплановано і скоєно групою невідомих осіб, які увірвалися в квартиру потерпілих і сильно побили всіх, хто там перебував.

У ніч на 13 квітня близько 30 невідомих скоїли напад на ЛГБТІК - активістів. Агресивний натовп застосувала фізичне насильство до трьох молодих людей, в процесі побиття активістів принижували і ображали, використовуючи нецензурну лексику, що вказує на передбачувану гомосексуальну орієнтацію постраждалих", - розповіли в "ЛАБРІС".

В організації також зазначили, що за останні два місяці почастішали випадки правопорушень з боку правоохоронних органів відносно ЛГБТІК, включаючи і випадок групового згвалтування міліціонерами трансгендерної жінки.

"Ми вважаємо, що голоси громадян Киргизстану повинні бути почуті в Жогорку Кенеш. " Відхиліть нелюдський, жорстокий, убивчий законопроект. Я буду вдячний вам все життя ... "; "... я звертаюся до вас з проханням вирішувати справжні проблеми нашої країни - корупцію, бідність, політичну нестабільність... "; "Ви готові нести відповідальність за моє життя?" ; "Чому я повинна страждати від насильства правоохоронних органів ..? " , "Закон спровокує дискримінацію і насильство над нами ..."; "Прийняття цього законопроекту повністю знищить мене як людину ..." , - процитували в " лАБРІС " листи звернулися .

Активісти організації також послалися на досвід Росії, де був прийнятий схожий законопроект, що забороняє поширювати "інформацію, яка пропагує нетрадиційні сексуальні відносини" серед неповнолітніх.

За словами юриста, експерта в галузі прав ЛГБТ Ксенії Кириченко, після прийняття законів про заборону " пропаганди" в Росії різко збільшилася кількість злочинів, мотивованих ненавистю щодо ЛГБТ - людей, а також мотивованих такою ненавистю висловлювань. При цьому порушники виправдовують свої дії наявністю закону.

"Закон використовується для створення перешкод у суспільному та просвітницької діяльності, об'єктивному обговоренню питань сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності. Особливому ризику піддаються сім'ї з дітьми, які відчувають на собі тиск оточуючих і представників влади, змушені виховувати дітей в атмосфері страху і брехні. Також виявляються найчастіше у безвихідному становищі підлітк, усвідомлючи свою гомосексуальну або бісексуальную орієнтацію або трансгендерну ідентичність, оскільки їм закривають доступ до будь-якої інформації і консультацій , - прокоментувала юрист, експерт в галузі прав ЛГБТ Кириченко.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу. 

Джерело: Вечірній Бішкет

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти