102

Пам'ятні місця ЛГБТ-спільноти стануть частиною історичної спадщини США


Група експертів служби парків складе список місць, що мають особливу значимість в історії ЛГБТ-спільноти, для надання їм спеціального статусу

Пам'ятні місця ЛГБТ-спільноти стануть частиною історичної спадщини США

Служба національних парків США виступила з ініціативою оголосити ряд місць і людей, що мають важливе значення для історії американського ЛГБТ -спільноти, частиною національної історичної спадщини.

Міністр внутрішніх справ США Саллі Джуелл має намір зібрати в червні комісію з 18 експертів, яким буде доручено вивчити історію ЛГБТ-руху в таких сферах, як право, релігія, ЗМІ, права людини і мистецтво на предмет пошуку відповідних місць для можливого включення до Національного реєстру історичних місць, присвоєння статусу національної історичної пам'ятки або визнання національним пам'ятником.

Про це повідомив директор служби парків Джонатан Джарвіс.

«З моєї точки зору , служба парків розповідає історію Америки через історичні місця, - сказав Джарвіс. - Важливо, щоб місця, яким ми надаємо особливий статус, представляли весь спектр американського досвіду».

Ця ініціатива стане продовженням роботи, яка вже була пророблена в США для збереження та пополяризацыъ місць, що відображають роль вихідців з країн Латинської Америки та Азії, а також жінок в історії США.

Джуелл планує оголосити про ініціативу в п'ятницю в нью-йоркському гей-барі Stonewall Inn, якому у 2000 році було присвоєно статус національної історичної пам'ятки.

Цей бар вважається місцем, де зародилося сучасний рух за права сексуальних меншин. У 1969 році там мали місце заворушення, приводом до яких послужив рейд поліції, в ході якого відвідувачі та співробітники бару були арештовані за звинуваченнями в порушенні норм суспільної моралі. Заворушення спалахнули, коли представники ЛГБТ-спільноти спробували дати відсіч владі.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу. 

Джерело: Голос Америки

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти