148

В Сербії скасували гей-парад через повінь


Гей-парад у Белграді, який раніше забороняли через загрозу насильства, цього року скасували через повінь.

В Сербії скасували гей-парад через повінь

Парад, який часто призводив до сутичок між гомофобами, поліцією і демонстрантами, був офіційно заборонений у 2010 році, колигей-парад був перерваний насильницькою акцією. Близько 100 людей отримали поранення на заході, після того як екстремісти кинули пляшки з запальною сумішшю в бік поліції і гей-активістів.

Всі наступні роки влада забороняла проведення параду через загрозу виникнення насильства. Але прайд-акції відбувались. Проте цього року захід відмінили вперше не через гомофобні загрози, а через несприятливі погодні умови.

«Цього року Amnesty International прагне підтримувати паради в Белграді і Києві. Белградський парад був скасований з причин, на які не впливали місцеві активісти і Amnesty, а перспективи для Києва є невизначеними через ситуацію в Україні», - написав Мартін Луннон для Amnesty International.

«Хоч белградський парад не зможе відбутися, Amnesty International братиме участь в лондонському гей-прайді (і інших у Великобританії), щоб показати нашу підтримку активістів, які виступають за ЛГБТ-права в таких країнах, як Сербія і Україна», - додав Луннон.

Джерело: www.pinknews.co.uk

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти