86

Блакитне сальдо: чому гомофобія шкодить економіці


H&F розібрався, скільки може втратити економіка, що розвивається через дискримінацію сексуальних меншин.

Блакитне сальдо: чому гомофобія шкодить економіці

Чи шкідлива гомофобія? Група вчених з Каліфорнійського університету в Лос-Анджелесі вважає, що постійний тиск на гомосексуальних працівників дуже серйозно впливає на розвиток економіки. У своєму недавньому дослідженні їм вдалося виокремити три основні напрями негативного економічного впливу дискримінації в країнах, що розвиваються:

  1. Нерівність на роботі - представники ЛГБТ-спільноти отримують меншу заробітну плату, ніж їх колеги-гетеросексуали, що призводить до зменшення податкових надходжень.

  2. Високий рівень бідності гомосексуалів призводять до збільшення витрат на соціальні програми по боротьбі з жебрацтвом і соціальною нерівністю;

  3. Поганий стан здоров'я дискримінованих працівників - це поширення захворювань і зниження загальної продуктивності праці.

Ефект від дискримінаційної політики значний: тнаприклад, у Індії економіка країни щороку тільки від цих трьох факторів втрачає до $30,8 млрд. Ось статистика:

  • 3,8% всіх робітників і службовців гомосексуальні. Не менш 56% гомосексуалів зазнають дискримінації на роботі. Більше 60% гомосексуалів в країнах, що розвиваються, змушені найматися на низькооплачувану роботу.

  • На 10% знижується продуктивність роботи гомосексуалів через постійні утиски. Через дискримінацю рівень депресії і суїцидальних нахилів серед працівників вищий у 7-14 разів.

  • До 1,7% ВВП може втратити країна через гомофобну політику. Причому більша частина витрат (понад 75%) йде на вирішення проблем з охороною здоров'я, боротьбою з поширенням ВІЛ та відтік кваліфікованих кадрів.

Нагадаємо, що на Національному ЛГБТ-порталі України проводилось опитування до дня протидії гомофобії, щодо фактів дискримінації. За результами 79% опитаних зазнавали дискримінації.

Джерело: hopesandfears.com

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти