306

Місія ООН з прав людини в Україні отримує повідомлення про дискримінацію за ознаками сексорієнтації і гендерної ідентичності


У третьому звіті Моніторингової місії ООН з прав людини, яка була випущена 15 червня, серед іншого, йдеться про дискримінацію в Україні за ознаками сексуальної орієнтації і гендерної ідентичності.

Місія ООН з прав людини в Україні отримує повідомлення про дискримінацію за ознаками сексорієнтації і гендерної ідентичності

Моніторингова місія з прав людини в Україні (HRMMU) представила звіт за період 7 травня - 7 червня 2014 року.

В документі йдеться, що HRMMU продовжує отримувати повідомлення від української ЛГБТ-спільноти щодо відсутності толерантності та повсякденній дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності.
В основному це знущання в школі/університеті, труднощі в пошуку роботи і збереження робочого місця, особливо після того, як людина розкриває свою сексуальну чи гендерну ідентичність.

Також величезною проблемою HRMMU вважає труднощі із доступом до охорони здоров’я, особливо для трансгендерів, а також фізичні атаки.

Окрім цього, HRMMU у своєму звіті згадала про рішення Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивiльних i кримiнальних справ від 7 травня, який направив головам апеляційних судів областей і АР Криму документ-рекомендацію, згідно якого він наполягає на таких факторах: «при розгляді спорів, що виникають у сфері трудових відносин, судам необхідно враховувати, що перелік ознак, за якими не може бути привілеїв або обмежень у реалізації трудових прав громадян, не є вичерпним».

«Зокрема, недопустимим є порушення рівності трудових прав громадян не лише на підставі ознак, зазначених у ч. 2 ст. 24 Конституції України, ст. 2-1 КЗпПУ, п. 2 ч. 1 ст. 1 Закону, а й за ознаками віку, кольору шкіри, іншими фізичними ознаками (вага, зріст, вади мовлення, вади обличчя), сімейного стану, сексуальної орієнтації тощо», - йдеться в документі.

Нагадаємо, що Моніторингова місії ООН з прав людини (HRMMU) працює в Україні з 15 березня 2014 року на запрошення Уряду.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти