265

Байден: права ЛГБТ вище культур і традицій


Віце-президент США назвав супротивників прав сексуальних меншин «троглодитами», повідомляє Голос Америки

Байден: права ЛГБТ вище культур і традицій

Віце-президент Джо Байден заявив, що захист прав сексуальних меншин є відмінною рисою цивілізованих країн і повинна стояти вище національних культур і соціальних традицій.
 
Виступаючи перед групою поборників прав сексуальних меншин з США та інших країн світу, Байден зазначив, що президент Барак Обама доручив дипломатичній службі США сприяти захисту прав геїв, лесбіянок, бісексуалів і трансгендерів у всьому світі.
 
«Мене не цікавить, яка у вас культура, - сказав Байден приблизно ста гостям, присутнім в його резиденції у Військово-морській обсерваторії. - Нелюдяність залишається нелюдськістю, а забобони - забобонами».
 
В умовах, коли закони проти геїв прийняті майже в 80 країнах, Байден та інші високопоставлені представники Білого дому провели ряд зустрічей з релігійними діячами, правозахисниками та фахівцями по роботі з ВІЛ-інфікованими, які зібралися на форум, присвячений захисту прав сексуальних меншин у всьому світі .
 
Віце-президент запевнив їх, що прихильники прав геїв і лесбіянок знаходяться в руслі основної течії суспільного життя, а їх противники є маргіналами.
 
«Ви уявляєте більшість, а ті, інші, - це троглодити», - сказав Байден.
 
Віце-президент США повідомив, що всі урядові відомства США отримали вказівку приділяти пріоритетну увагу просуванню прав геїв і лесбіянок за кордоном.
 
Країни, що не зміцнюють права представників ЛГБТ-спільноти, повинні «заплатити ціну за нелюдськість», попередив Байден.
 
Захист прав сексуальних меншин є «сьогоднішнім етапом боротьби за громадянські права», сказав він.
 
Серед учасників зустрічі були провідні захисники прав геїв і посли Великобританії, Швеції, Данії та Ісландії.
 
Раніше у вівторок радник Білого дому з національної безпеки Сюзан Райс назвала захист прав геїв і лесбіянок від глобальної дискримінації, жорстокого поводження і навіть смерті однієї з найскладніших проблем у сфері прав людини, які стоять перед США.
 
«Уряди країн світу несуть відповідальність за захист прав усіх своїх громадян. На державі і на кожному з нас лежить обов'язок по зміцненню толерантності та протидії хвилі дискримінації», - заявила Райс.
 
Минулого тижня США ввели заборону на видачу віз для чиновників Уганди, причетних до корупції та порушення прав сексуальних меншин та інших людей. У лютому Уганда прийняла закон, що посилює кримінальну відповідальність за одностатеві сексуальні зв'язки аж до довічного ув'язнення.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Джерело: Голос Америки

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти