170

На Одеському кінофестивалі покажуть два ЛГБТ-фільми Стівена Фрірза


На 5-й Одеський міжнародний кінофестиваль завітає знаменитий британський кінорежисер Стівен Фрірз, який стане почесним гостем події і особисто представить коротку ретроспективу своїх 4 фільмів. Серед них – дві картини на ЛГБТ-тематику.

На Одеському кінофестивалі покажуть два ЛГБТ-фільми Стівена Фрірза

Стівен Фрірз зарекомендував себе як майстер психологічної драми, неодноразово удостоювався найпрестижніших кінонагород: призів Берлінського і Венеціанського кінофестивалів, премій «Гойя» і «Сезар», а також номінувався на «Оскар», «Золотий глобус» і «Золоту пальмову гілку» Канн. Британський кінематографіст відомий своїми провокаційними, і стильними фільмами про людей, що живуть на межі соціальних і сексуальних норм.

В особисту ретроспективу режисера в Одесі увійдуть чотири знакові його кінострічки: «Філомена» (2013), «Моя прекрасна пральня» (1985), «Шері» (2009) та «Чарівна Тамара» (2010).

«Філомена» і «Моя прекрасна пральня» - це фільми, які торкаються питань ЛГБТ-людей.

Комедійна драма «Моя прекрасна пральня» принесла Фрірзу міжнародний успіх і увійшла в список 100 кращих фільмів за версією Британського інституту кіно. Головну роль виконав триразовий володар премії «Оскар» Деніел Дей-Льюїс, який постав у дуже несподіваному образі - коханця пакистанця Омара і за сумісництвом панка і фашиста. Фільм розповідає про життя пакистанської громади в Лондоні середини 80-х і расистські настроїь того часу. Картина номінувалася на «Оскар» і премію BAFTA.

У своїй останній роботі «Філомена», заснованій на реальних подіях, режисер досліджує історію ірландки, яка народила в підлітковому віці, після чого була відправлена батьками на «перевиховання» в монастир. Все життя жінка витратила на пошуки своєї дитини, усиновленої американською сім'єю. Образ Філомени на екрані втілила легендарна британська актриса - чудова Джуді Денч, а комік Стів Куган зіграв журналіста Мартіна Сіксміта, автора роману «Втрачена дитина Філомени Лі», за мотивами якого і був знятий фільм. Прем'єрний показ картини відбувся на 70-му Венеціанському кінофестивалі, де вона отримала дев'ять нагород, включаючи «Блакитного лева» за кращий сценарій, після чого послідували чотири номінації на «Оскар».

Одеський міжнародний кінофестиваль відбудеться з 11 по 19 липня.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти