675

The Guardian: Фальшиві геї мало не посварили Грузію з Європою


Як стверджує видання The Guardian, проросійські активісти планували організувати «фальшивий» гей-парад в Тбілісі, щоб викликати протести населення і, таким чином, перешкодити Грузії інтегруватися до ЄС. Дотримання прав секс-меншин - хвора тема для країни на переговорах з Брюсселем. Як зазначає британська газета, 49% грузинів не готові визнати геїв.

The Guardian: Фальшиві геї мало не посварили Грузію з Європою

Грузинські активісти звинуватили «проросійську групу» в плануванні «несправжнього гей-параду», щоб дестабілізувати ситуацію в країні, пише видання The Guardian. Ці звинувачення прозвучали у вельми непростий час, відзначає газета. У п'ятницю Тбілісі збирається підписати угоду про асоціацію з ЄС, а права секс-меншин є «постійним каменем спотикання» між європейською організацією та її східними сусідами.

У зв'язку з торішніми зіткненнями ЛГБТ-спільнота Грузії вирішила не проводити гей-парад цього року. Однак, за твердженням «працівника секс-індустрії» Георгія Чхартішвілі, в травні в Тбілісі до нього зверталися з «проросійського» «Інституту Євразії» для проведення ходи.
 
За словами Чхартішвілі, людина з цієї організації, «яка хоче, щоб Грузія вступила в Євразійський союз замість Європейського», запропонував йому 40 000 ларі для організації гей-параду. Пізніше з Чхартішвілі зв'язувалися по телефону і обіцяли йому новий паспорт і виїзд з країни після проведення демонстрації. Проте, відзначає видання, ЛГБТ-активісти переконали його відмовитися від цієї угоди.
 
Видання зв'язалося з головою «Інституту Євразії» Шато Апхаідзе, який відкинув звинувачення і заявив, що не знайомий з Чхартішвілі. Тим часом, записані телефонні розмови були передані грузинській поліції.
 
Проєвропейські групи в таких країнах, як Грузія, Україна і Молдова, «відносяться терпиміше до прав геїв», ніж проросійські групи в колишньому Радянському Союзі, вважає видання.
 
Під час святкування Великодня глави грузинської православної церкви заявили, що антидискримінаційний законопроект, який гарантує рівні права ЛГБТ-спільноті, легалізує «гей-пропаганду», яка є прямою загрозою для грузинських цінностей. Прийняття цього закону, нагадує видання, є однією з вимог ЄС.
 
Георгій Гоцирідзе з «Асоціації молодих юристів Грузії» заявив, що православна церква намагалася заблокувати прийняття законопроекту, «узаконює збочення».
  
«Церква виступає на захист ідеї, що Грузія повинна бути вільна від європейських цінностей, тому що вони означають тільки гомосексуалізм, інцест і педофілію», - заявив Гоцирідзе. За словами юриста, висловлюючи подібну думку, православна церква Грузії діє відповідно до «планом Путіна».
 
У «Інституті Євразії» відмовилися відповідати про свої джерела фінансування. Однак в організації заявили, що вони піддаються нападкам за свою діяльність, спрямовану на політичне, економічне і гуманітарне зближення Грузії та Росії, а також за критику «західного курсу» грузинського уряду.
 
За твердженнями голови Transparency International Georgia Марка Муллена, «Інститут Євразії», який активізувався в останні кілька місяців в Тбілісі, є «прокремлівської, антизахідної організацією».
 
Тим часом, як відзначає видання, небажання надати ЛГБТ-спільноті рівні права широко поширене в Грузії. 49% грузинів, опитаних Caucasus Research Resource Centre після торішньої «що обернулася катастрофою» демонстрації, заявили, що свідомий громадянин ніколи не повинен поважати права сексуальних меншин. Тільки 16% опитаних погодилися, що права ЛГБТ необхідно поважати.
 
Проте Алексі Петріашвілі, державний міністр з євроінтеграції, заявив, що грузинське уряд має намір підписати угоду з ЄС. Він зазначив, що «крики якихось маленьких груп про приєднання Грузії до Євразійського економічного союзу» є несерйозними. «Підписавши угоду, ми дамо ясно зрозуміти, що інтеграція Грузії в ЄС - це незворотний процес», - підкреслив політик.

Нагадаємо, 11 січня 2014 року прокремлівські сили, також провели фейковий гей-парад аби розколоти людей на Євромайдані за тих хто "за" права ЛГБТ та тих, хто "проти" та дестабілізувати ситуацію в країні.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу. 

Джерело: The Guardian , переклад russian.rt.com

Фото: VANO SHLAMOV / AFP

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти