821

Марш рівності ЛГБТ у Києві скасували


Марш рівності, який мав відбутись 5 липня, скасували з міркувань безпеки.

Марш рівності ЛГБТ у Києві скасували

Про це повідомили організатори "КиївПрайду 2014" під час брифінгу сьогодні ввечері.

Активісти ЛГБТ-руху і організатори заходів "КиївПрайд 2014" заклеїли роти на знак протесту: їхнє право на мирну акцію не забезпечено.

"Марш - це не не гей-парад, це Марш рівності всіх людей проти дискримінації, в тому числі ЛГБТ", - заявила співголова оргкомітету "КиївПрайд 2014" Олена Шевченко.

Вона продовжила: "Завтра ми змушені скасувати проведення Маршу, тому що нам заявили, що міліція не здатна гарантувати безпеку події. На жаль, нам не пішли на зустріч". 

Голова українського відділення Amnesty International Тетяна Мазур підтримала ЛГБТ-протестувальників, "фундаментальні права" яких були вкотре порушені.

"Це зобов'язання України: забезпечити право на мирний протест і держава Україна взяла на себе це зобов'язання, підписавши низку міжнародних угод", - повідомила Мазур.

Координатор Коаліції з протидії дискримінації Ірина Федорович сказала: "Ми підтримували Марш минулого року і тепер. Фактично КМДА дискримінувала ЛГБТ, не забезпечивши права на мирний протест".

Організатори вирішили не проводити захід, який багато українських і російських ЗМІ помилково назвали «гей-парадом», через те, що київська міліція не змогла гарантувати безпеку учасників Маршу, незважаючи на подану заздалегідь заявку.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.
 
 

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти