260

Делегати Міжнародної конференції з питань ВІЛ/СНІДу вшанували загиблих у авіакатастрофі над Україною


Учасники Міжнародної конференції з питань ВІЛ/СНІДу в Мельбурні вшанували активістів і дослідників ВІЛ/СНІДу, які загинули на борту літака «Боїнг 777», який був збитий над Донецькою обл.

Делегати Міжнародної конференції з питань ВІЛ/СНІДу вшанували загиблих у авіакатастрофі над Україною

Літак, який летів з Амстердаму в Куала-Лумпур, був зв'язковим рейсом для багатьох його пасажирів, які планували потрапити на конференцію в Австралію.

Серед 298 загиблих людей, на борту літака перебували відомий нідерландський дослідник ВІЛ/СНІДу Джоеп Ландж, активіст боротьби з ВІЛ/СНІДом Пім де Куйер, член ВООЗ Гленн Томас і багато інших активістів боротьби з ВІЛ/СНІДом.

Конференцію відкривав нідерландський посланець з питань сексуального здоров’я і прав ВІЛ-позитивних Ламберт Грійнс, який висловив повагу тим, хто загинув в результаті терористичного акту.

Він сказав: «Ми у великому боргу перед дослідниками і активістами, які загинули під час рейсу MH17. Їх напрацювання продовжують давати нам надію».

Хвилиною мовчання вшанували жертв трагедії 11 колишніх і нинішній президент Міжнародної асоціації з питань ВІЛ/СНІДу, а також представники інших організацій, які втратили колег, в тому числі ВООЗ, «СНІД Фонд», «Стоп СНІД зараз», Організація здоров’я жінок, Амстердамський інститут глобальної охорони здоров’я і розвитку, та члени нідерландського наукового співтовариства ВІЛ.

Виконавчий директор ЮНЕЙДС Мішель Сідібе виступив із промовою щодо свого «друга і наставника» Доктора Джоепа Ланджа, який загинув під час теракту.

Під час вшанування загиблих були зачитані звернення від прем’єр-міністра Австралії Тоні Еббота і генсека ООН Бан Гі-Муна.

Президент Міжнародної асоціації з питань ВІЛ/СНІДу Кріс Бейрер сказав пресі, що конференція відбуватиметься, незважаючи на трагедію.

Джерело: www.pinknews.co.uk

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти