140

Pet Shop Boys виконають оперу на честь Алана Тьюринга


Британська група Pet Shop Boys виконає оперу на честь математика Алана Тьюринга. Як повідомляє The Guardian, виступ колективу відбудеться в рамках фестивалю The BBC Proms. Захід, присвячений 60-й річниці з дня смерті основоположника інформатики, відбудеться 23 липня в Лондоні.

Pet Shop Boys виконають оперу на честь Алана Тьюринга

Головною темою виступу Pet Shop Boys стане проміжок життя Тьюринга, пов'язаний із звинуваченнями в гомосексуальності. Учасники групи розділять сцену з оркестром ВВС і хором. Дія буде супроводжуватися словами з книги Ендрю Ходжес Alan Turing: The Enigma.

Дует Pet Shop Boys став одним з найбільш комерційно успішних музичних проектів Великобританії. Група випустила дванадцять студійних альбомів, кожен з яких потрапив у першу десятку британського чарту. Останній - Electric - вийшов у липні минулого року. Ніл Теннант, один з учасників групи, є відкритим гомосексуалістом.

Алан Тьюринг - англійський математик, криптограф, один з основоположників інформатики. Здобув популярність під час Другої світової війни, коли йому вдалося зламати шифр «Енігма», використовуваний в німецьких військово-морських збройних силах. Автор тесту Тюрінга, який до цих пір використовується в якості методу визначення штучного інтелекту. Керував будівництвом першого в світі комп'ютера з зберiгається в пам'ятi. У 1952 році через скоєння гомосексуальних статевих актів засуджений до примусової гормональної терапії. У 1954 році покінчив життя самогубством. У 2013 році посмертно помилуваний королевою Великобританії Єлизаветою II.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти