145

Євросуд визнав заборону донорства крові геями дискримінацією


Cуд Європейського союзу визнав заборону на донорство крові для геїв в Швейцарії "відкритою непрямою дискримінацією".

Євросуд визнав заборону донорства крові геями дискримінацією

Закон про заборону донорства крові в Швейцарії носить дискримінаційний характер, оскількибазується на тому, що кожен чоловік-гомосексуал знаходиться "у зоні підвищеного ризику" щодо ВІЛ (при цьому не враховується характер і частота сексуальних відносин). Це, на думку генерального адвоката Європейського суду з прав людини Паоло Менгоцці, очевидно свідчить про дискримінацію за ознакою сексуальної орієнтації.

На дискримінаційний характер закону вказав француз Жоффрей Леже, якому в 2009 році Французький інститут крові відмовив у кровозаборі на підставі того, що пан Леже дотримується "гомосексуальної орієнтації, що узгоджується з французьким законом. Жоффрей Леже вирішив оскаржити це рішення в Страсбурзькому суді, який запросив висновок у представників Євросуду.

Європейські ЗМІ вже зацікавилися, що ж станеться, якщо Страсбурзький суд рекомендує скасувати дискримінаційну заборону, яка діє майже в усіх країнах Європи. Головною причиною цієї заборони є високий ризик зараження реципієнта ВІЛ-інфекцією.

Нагадаємо, що в українському законі "Про донорство крові та її компонентів"  питання, хто може стати донором прописано поверхнево: «Донором може бути будь-який дієздатний громадянин України віком від 18 років, який пройшов відповідне медичне обстеження і в якого немає протипоказань, визначених центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров'я».

Джерело: www.newsru.com/

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти