179

Європейський суд з прав людини не зміг допомогти трансгендерці зберегти шлюб


Євросуд з прав людини виніс рішення у справі «Хямяляйнен проти Фінляндії». Він постановив, що країна Фінляндія не порушила прав транcгендерної жінки, вимагаючи, аби її шлюб був понижений до рівня цивільного партнерства.

Європейський суд з прав людини не зміг допомогти трансгендерці зберегти шлюб

Справа у тому, що пані Хямяляйнен, перед тим, як змінити стать, одружилась на жінці. Фінський суд вирішив, що так як Хямяляйнен стала жінкою, то перебування у шлюбі з іншою жінкою призводить до фактичного існування одностатевого шлюбу, який не передбачений фінським законодавством. Саме тому від пані Хямяляйнен вимагали, аби вона переоформила шлюб на цивільне партнерство або розлучилась.

Організація «ILGA-Europe» занепокоєна, що суд вимагає від пані Хямяляйнен змінити умови перебування в шлюбі на якісь інші.

Виконавча директориня «ILGA-Europe» Евелін Парадіс сказала, що в цій справі найважливішим є те, що «потрібно засудити дискримінуючі і образливі практики по всій Європі», які вимагають від трансгендерів розірвати їх шлюб (укладений до процедури корекції статі), для юридичного визнання їх гендерної ідентичності».

Зі інформацією «ILGA-Europe» з подібними труднощами в Європі можуть стикатись жителі 32 країн.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти