195

В Австрії нагородили російську письменницю, яку підозрювали у так званій «пропаганді гомосексуалізму»


Письменниці та громадській діячці Людмилі Улицькій було вручено Європейську літературну премію.

В Австрії нагородили російську письменницю, яку підозрювали у так званій «пропаганді гомосексуалізму»

Нагороду вручав міністр культури Австрії Йозеф Остермайер.

«У час, коли цькування, націоналізм, шовінізм і неуцтво беруть верх в Росії та інших країнах, особливо важливим є європейський культурний обмін на високому рівні», - сказав він.

Книги Людмили Улицької перекладені 25 мовами. На сайті Європейської літературної премії згадуються її романи «Даніель Штайн, перекладач» (2006) і «Зелений намет» (2011).

Австрійська державна премія з літератури започаткована у 1965 року. Її лауреатами були такі видатні письменники, як Мілан Кундера, Умберто Еко, Станіслав Лем і багато інших.

Людмила Улицька – перша російська письменниця, удостоєна нагороди.

Нагадаємо, що на початку 2014 року Улицьку перевіряли на «пропаганду гомосексуалізму», яка нібито мала місце в одній із книг «Сім'я у нас і у інших» - твір з культурної антропології для підлітків. Письменниця була укладачем видання.

Тоді ж в інтерв’ю ВВС Улицька прокоментувала своє ставлення до скандального закону, який забороняв так звану «пропаганду гомосексуалізму»:

«Сьогоднішній закон підігріває такі злісні, агресивні почуття в найбільш неосвіченого середовища, в найбільш агресивному середовищі. Це дуже сумно, тому що це, в принципі, достатньо маргінальне явище. Не можна сказати, що проблема гомосексуалізму є однією з найважливіших проблем існування нашої держави і нашого суспільства. Це вельми маргінальна ситуація, і я б навіть не сказала, що вона заслуговує такого гострого інтересу з боку нашої Державної Думи, всіх цих законодавчих органів».

Улицька також заявила, що «Росія побила світовий рекорд по брехні», через те, що «російські ЗМІ спотворюють те, що відбувається в Україні».

Джерело: news.mail.ru

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти