182

Правозахисні організації закликають Обаму вплинути на африканських лідерів щодо прав ЛГБТ


Напередодні саміту США-Африка (4-6 серпня), в якому братиме участь Барак Обама і майже 50 глав африканських держав, організації Human Rights Campaign Foundation і Human Rights First випустили спільний звіт, який надає огляд дотримання прав ЛГБТ в кожній з 54 країн континенту.

Правозахисні організації закликають Обаму вплинути на африканських лідерів щодо прав ЛГБТ

На саміт США-Африка були запрошені керівники 32 з 37 країн Африки, де гомосексуальні акти є кримінальним злочином.

Заплановано, що саміт відвідають президент Уганди Йовері Мусевені і президент Нігерії Гудлак Джонатан. Вони обоє на початку року підписали закони, за якими переслідування геїв стало ще більш сильним. В Нігерії в деяких штатах дозволена смертна кара за гомосексуальність. Як і у Мавританії і Сомалі, керівники яких теж ймовірно зустрічатимуться з Обамою.

За інформацією HRC більше 800 млн. людей на африканському континенті потерпають від гомофобного законодавства.

Оголошений в Білому домі саміт як «найбільша зустріч між будь-яким американським президентом і Африкою», саміт лідерів США і Африки надасть чиновникам адміністрації Обами можливість безпосередньо вести дискусії щодо важливих питань із представниками африканського континенту.

Організації HRC I HRF на цьому тижні закликали Обаму долучити лідерів громадянського суспільства до саміту.
HRC Foundation і Human Rights First вважають, що захист і забезпечення основних прав ЛГБТ-африканців має бути одним із багатьох важливих питань до обговорення.

Нагадаємо, що США в червні застосувала проти Уганди санкції за гомофобні закони.

Звіт правозахисних організацій доступний за посиланням.

Джерело: www.hrc.org/

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти