219

В Росії не вірять, що звільнений "за власним бажанням" вчитель-гей писав заяву під тиском


Апеляційний суд в місті Хабаровськ залишив без змін рішення районного суду у справі Олександра Єрмошкіна, ЛГБТ-актвіста, який торік втратив роботу в школі, повідомляє кореспондент Радіо Свобода.

В Росії не вірять, що звільнений "за власним бажанням" вчитель-гей писав заяву під тиском

Крайовий суд, як і районна інстанція раніше, визнав недостатніми докази того, що заява Олександра Єрмошкіна про звільнення за власним бажанням була написана ним під тиском. Він має намір оскаржити і це рішення.

Заяву про звільнення зі школи він написав, з його слів, на початку вересня під тиском з боку адміністрації школи. За розповіддю активіста, директору школи поставили ультиматум: або іде Єрмошкін - відомий у місті ЛГБТ-активіст - або проблеми почнуться у неї самої.

Єрмошкін написав заяву про звільнення 4 вересня. Незабаром в школі його попросили переписати заяву - за словами активіста, у другій "версії" документу була проставлена не фактична дата звільнення, а 19 серпня. Коли наступного дня Олександр Єрмошкін вирішив відкликати свою заяву, йому відповіли відмовою, оскільки термін можливої відмови, що становить, відповідно до законодавства, два тижні, вже закінчився (адже формально документ був датований 19 серпня).

Активіст надав суду аудіозапис розмови з директором школи в момент написання заяви про звільнення. На записі учасники розмови обговорюють, яке число поставити під заявою, але суд не визнав це достатнім доказом.

Олександр Єрмошкін продовжує діяльність у сфері захисту прав ЛГБТ: у травні він організував у Хабаровську "райдужний флешмоб", на учасників якого напали. Активісту через соцмережі продовжують надходити погрози та поради "валити з країни".

Джерело: www.svoboda.org/

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти