161

У Китаї ЛГБТ-активісти борються проти "гей-терапії" і закликають не сприймати гомосексуальність як хворобу


У Китаї представники ЛГБТ-спільноти почали активніше відстоювати свої права. У багатьох містах проходять гей-паради, активісти влаштовують акції протесту, однак суспільство, як і раніше, не сприймає гомосексуальність.

У Китаї ЛГБТ-активісти борються проти "гей-терапії" і закликають не сприймати гомосексуальність як хворобу

Докази - в деяких китайських клініках все ще існує спеціальна терапія, яка, за словами лікарів, може "вилікувати" гомосексуальність. З однією з таких клінік найближчим часом ЛГБТ-спільнота буде судитися, повідомляє BBC News.

Багато лікарів в КНР досі вважають гомосексуальність психічним розладом, незважаючи на те, що Китай відмовився від цього твердження у 2001 році. Яскравим прикладом є одна з клінік в місті Нанкін - Міський психіатричний консультаційний центр. Саме з ним будуть судитися гей-активісти, які сподіваються раз і назавжди змінити уявлення про гомосексуальність.

У цій клініці проводиться "гей-терапія", яка нібито позбавляє людей від цієї "хвороби". Доктор Чжоу, який запевняє, що вилікував 70% своїх пацієнтів, не розказав, як саме проходить "лікування", однак зазначив, що це довгий і важкий процес. Злі язики говорять: сеанс його терапії коштує 120 доларів, що за китайськими мірками - великі гроші, тому "довгий і важкий процес" значить "прибутковий".

Чжоу використовує особистісні консультації, проте в багатьох клініках по всьому Китаю застосовуються далеко не гуманні методи. Наприклад, китайські лікарі практикують "терапію відрази". За словами Чжоу, вона працює так: "пацієнту" підключають до голови електроди і, як тільки у нього з'являється "гей-думка", дають розряд струму. Також замість струму використовуються препарати, які викликають біль. Активісти спробували цю терапію, щоб зібрати докази і використати їх на суді.

В цілому китайське гей-співтовариство почало активніше протистояти переконанню, що гомосексуальність - це хвороба. У декількох містах КНР відбулись гей-паради, в тому числі і в Гонконзі, гей-активісти почали діяти активніше, щоб привернути увагу до проблеми і заручитись підтримкою. Організовано ряд акцій протесту - невеликих, але сміливих в контексті умов країни. Наприклад, в Пекіні на медичній конференції активісти підняли банер із написом "Бути геєм - це не хвороба".

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу.

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти