163

Комітет з прав людини ООН підготував рекомендації для Грузії


Комітет з прав людини ООН вітає поліпшення законодавчої бази Грузії, але відзначає цілий ряд проблем з точки зору її імплементації з питань національних та сексуальних меншин, насильства в сім'ї, свободи віросповідання та іншим.

Комітет з прав людини ООН підготував рекомендації для Грузії

Комітет ООН вітає затвердження Національної стратегії з прав людини на 2014-2020 роки та Плану дій на 2014-2015 роки в квітні і червні поточного року, а також поправки до закону "Про укладення" (квітень 2014), рішення Конституційного суду від лютого 2014 року про надання гомосексуалам права бути донорами.

Крім того комітет ООН вітає прийняття закону "Про викорінення всіх форм дискримінації" в травні 2014 року і відзначає, що апарат Народного захисника Грузії відповідає за моніторинг імплементації цього законодавства.

"При цьому комітет висловлює стурбованість у зв'язку з ефективністю застосування механізму у відсутності незалежного органу, що приймає обов'язкові до виконання рішення і який потребує накладання штрафів на порушників, а також у зв'язку з недостатніми санкціями для припинення і превенції дискримінації та недостатніми ресурсами апарату Народного захисника для ефективного виконання нових функцій ", - йдеться в звіті комітету ООН.

У зв'язку з цим комітет закликає владу Грузії збільшити фінансові та людські ресурси апарату омбудсмена, надати повноваження розробляти укладення та вимагати судового розгляду в рамках моніторингу за виконанням антидискримінаційного законодавства, або створити окремий незалежний орган, надавши йому такі ж права. При цьому комітет наполягає на необхідності забезпечення ефективного захисту жертв, а також підвищення інформованості в суспільстві про цей закон.

У звіті також йдеться про необхідність забезпечення гендерної рівності в Грузії і прав ЛГБТ.
"Комітет стурбований дискримінацією та соціальної стігмою, мовою ненависті і насильством щодо лесбіянок, геїв, бісексуалів і трансгендерів та порушення їхніх прав на свободу вираження та зібрань", - сказано в звіті.

Підписуйтесь на аккаунт Національного ЛГБТ-порталу України в ВКонтактеTwitter і Facebook: в одній стрічці - все найцікавіше з ЛГБТ-життя України та світу. 

Джерело: newsgeorgia.ru

Підписуйтесь на Telegram канал @lgbtorgua

Підписуйтесь
на наші акаунти